Koronavirüsten ölen doktorun 13 kardeşi de hayatını kaybetmiş!

Kastamonu'da koronavirüs nedeniyle ölen ilk sağlık görevlisi olan Doktor Vedat Gök'ün hayatından dram çıktı. 14 kardeşin en küçüklerinden biri olan Gök, küçük yaşta 13 kardeşini kaybetmiş. 

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 17:00
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 17:00
Koronavirüsten ölen doktorun 13 kardeşi de hayatını kaybetmiş!

Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi’nde Radyoloji uzmanı olarak görev yapan Uzman Dr. Vedat Gök, koronavirüs nedeniyle sevk edildiği Ankara'da hayatını kaybetti. Gök'ün ardından ise dram çıktı. 14 kardeşten 11.'si olan Gök'ün 13 kardeşini birden küçük yaşta kaybettiği öğrenildi. 

BABASINI DA KAYBETTİ

Doktor Vedat Gök'ün teyzesi Hacer Yazgan, "Vedat 14 kardeşti. 11 kardeşi Vedat doğmadan önce 2 kardeşi de Vedat doğduktan sonra öldü. Aralarında bir tek Vedat yaşadı. Babası doktora götürdü. Küçük yaşta Vedat'ın kalbinde delik olduğu söylendi. Lise yaşına kadar emin olmak için sürekli doktora götürdü. Doktorlar 'bir şey yok' deyince hayatına devam etti. Liseden sonra üniversitede doktorluğu kazandı. Çok temiz, sakin, kimsenin olayına karışmayan biriydi. Bir taneydi ama şımarık bir çocuk değildi. Doktorluğu kazanınca babasını kanser hastalığından dolayı kaybetti. Doktorluğu kazanınca Sivas, Tokat ve Çaycuma'da görev yaptı. Yaklaşık 7-8 senedir Kastamonu'daydı" dedi. 

"1 HAFTA EVDE YATMIŞ"

Yazgan, yeğeni Vedat Gök'ün hasta olduğu haberini alınca üzüldüklerini söyleyerek sözlerini şöyle konuştu: "Biz ona akıl danışıyorduk. Amcamın kızı koronavirüs olmuştu. O da bize 'bol su içsin, şunu yapsın' diye yol gösteriyordu. Sonra bir haber geldi. Hasta olduğunu söylediler. Telefonla aradık ama başkası çıkıyordu. Kendisiyle görüşemedik. Gelini aradım. Vedat'ın korona virüs olduğunu söyledi. Evde 1 hafta yatmış. Ateşi çıkmış. Evde annesi ve çocukları olduğu için hastaneye gitmiş. Sonra çok kötü olmuş. Hastanede doktorlar bakmış. Çok kötü olunca, komaya girince Ankara'ya götürmüşler. Ankara'da vefat etti. Üç çocuğu vardı. İki erkek bir kızı vardı. Çocuğunun biri bu sene doktorluğu kazandı. Kızı İstanbul'da mimarlığı okuyor. Bir çocuğu da lise son sınıfta okuyor. Çocukları da çok terbiyeli. Çok üzgünüz."

(İHA)