Koronavirüsten hayatını kaybeden Burhan Kuzu son yolculuğuna uğurlandı

Koronavirüs yüzünden 65 yaşında hayatını kaybeden Burhan Kuzu için Fatih Camii'nde cenaze töreni yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törendeki konuşmasında, "Burhan Hoca'yı çok kısa sürede kaybettik" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 14:08
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 14:08
Koronavirüsten hayatını kaybeden Burhan Kuzu son yolculuğuna uğurlandı

Koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü yoğun bakımda hayatını kaybeden AK Parti'nin kurucularından ve TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı Burhan Kuzu, son yolculuğuna uğurlandı.

BURHAN KUZU İÇİN FATİH CAMİİ'NDE TÖREN

65 yaşında vefat eden Kuzu'nun Türk bayrağına sarılı naaşı Fatih Camii'ne getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzu'nun cenaze törenine katıldı.

"ÖLÜMÜN NEREDE, NE ZAMAN GELECEĞİ BELLİ DEĞİL"

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her nefis ölümü tadacaktır. Bu tabii sadece Burhan Hocamız için geçerli değil. Şu anda burada saf tutmuş bulunan bütün Müslümanlar, Müminler için geçerli olan bir hüküm. Bu hükme herkes uyacak.

Bunun nerede, ne zaman, nasıl geleceği belli değil. İzmir'de yaşanan hadise ortada. 80'e yakın vefat, bine yakın yaralı var. Böyle bir akıbetle imtihan olacakları belki de akıllarından geçmiyordu. Ama işte geldi ve yakaladı. (AA)