Koronavirüsle mücadelede 25 ile maske takma zorunluluğu getirildi! Maske takmak hangi illerde zorunlu olacak?

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı günden bu yana maske kullanımı ve sosyal mesafenin önemi sürekli vurgulanıyor. Yavaş yavaş normalleşme sürecinin yaşandığı ülkemizde maskelerle ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Alınan son dakika kararlarına göre koronavirüsle mücadelede büyük rol üstlenen maske kullanımı 25 ilde zorunlu hale getirildi. Peki maskeler hangi illerde zorunlu olacak? İşte yanıt...

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2020 13:37
Değiştirme Tarihi: 20.05.2020 13:55
Koronavirüsle mücadelede 25 ile maske takma zorunluluğu getirildi! Maske takmak hangi illerde zorunlu olacak?

Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla virüsün ortaya çıktığı günden beri kullanılan maskeler ile ilgili 25 ile maske takma zorunluluğu getirildi. 25 İldeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirilen maskeler ile ilgili detaylarda paylaşıldı. Peki hangi illerde maskeler zorunlu olacak? Maske takmayanlara ceza uygulanacak mı? 

Alınan kararlara göre; Türkiye genelinde koronavirüs salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirler kapsamında Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10'u büyükşehir olmak üzere 25 kentin her yerinde maskesiz dolaşmak yaşaklandı.

İşte maskesiz dolaşmanın yasak olduğu o iller; 

Büyükşehirler Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak...

Denetimlerin hız kesmeden sürdüğü bu kritik zamanlarda maske kullanımı konusunda uyarılara uymayan her bireye de ceza kesilecek.

AA