Koronavirüsle ilgili yeni açıklama: 6 hafta sonra yeni vaka sayısı 100'e inebilir

Türkiye genelinde aylardır süren koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsle ilgili son dakika gelişmelerini katıldığı canlı yayında anlattı. Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın son dakika açıklamalarına göre; 6 hafta sonra yeni koronavirüs vaka sayısının 100'e inebileceği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 09:11
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 09:13
Koronavirüsle ilgili yeni açıklama: 6 hafta sonra yeni vaka sayısı 100'e inebilir

Çin'den sonra dünyaya yayılan ve Türkiye'nin de aylardır mücadele ettiği koronavirüs salgınına dair yeni genişmeler yaşandı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNNTürk canlı yayınında koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu inceleyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan 6 hafta içinde vaka sayısının 100'e inebileceğini söyledi.

"6 HAFTA CİVARINDA VAKA SAYISI 100'E İNER"

İşte Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın canlı yayında anlattığı cümlelerden satırbaşları; 

Şu andaki bu azalma böyle devam ederse, 5 binlerden binlere kadar inen süre kadar kısa sürmesini beklemiyoruz. Çünkü belirtisiz insanların vakaya neden olduğu bir döneme gireceğiz. Onları bulmak hastaları bulmak kadar kolay olmayacak. Öyle olduğu için yavaş yavaş azalacak. Bu şekilde devam eder ve arada dalgalanmalar büyük olmazsa 6 hafta civarında vaka sayısı 100'e iner.