Koronavirüse yakalanıp kolunu kırınca 53 yıl önce ayrıldığı kız kardeşine kavuştu

Koronavirüse yakalanan ve bünyesi zayıf düştüğü için dengesini kaybederek kolunu kıran ABD'li 73 yaşındaki Doris Crippen, gittiği rehabilitasyon merkezinde, 53 yıldır ayrı kaldığı kardeşine kavuştu. Olay ABD basınında ve dünya basınında geniş yer buldu. 

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2020 15:07
Değiştirme Tarihi: 03.08.2020 15:07
Koronavirüse yakalanıp kolunu kırınca 53 yıl önce ayrıldığı kız kardeşine kavuştu

ABD Nebraska'daki Fremont şehrinde hayatını sürdüren 73 yaşındaki Doris Crippen, koronavirüse yakalanması nedeniyle bünyesinin zayıf düşmesi sonucu kolunu kırdı. Hastalığa yakalandığından bihaber olarak, kırık kolu nedeniyle hastaneye giden ve burada 1 ay boyunca koronavirüs tedavisi olan Crippen, iyileşmesinin ardından kırık kolu için de aynı şehirdeki Dunklau Gardens rehabilitasyon merkezinin yolunu tuttu. 

Crippen'ın gittiği bu merkezde, 22 yıldır görevli olarak çalışan 53 yaşındaki Bev Boro da bulunuyordu. Boro, hasta isimlerinin yazdığı panoda, Doris Crippen'ın ismini gördü ve bu kişinin kardeşi olabileceğini düşünerek kaldığı odanın yolunu tuttu. Ancak Crippen işitme güçlü yaşıyordu. Boro bunun üzerine kağıda babasının adını yazdı ve 73 yaşındaki Crippen'a da bir şekilde bu kişinin babaları olduğunu anlattı. Crippen konuyu anlayınca, yıllar sonra iki kardeş 'koronavirüs' sayesinde 53 yıl sonra buluşmuş oldu.

Kardeşini en son bebekken gördüğünü söyleyen Crippen, 'üzerinden 53 yıl geçti' dedi ve gözyaşlarına boğulduğunu anlattı. 

Aynı babaya farklı annelere sahip olan iki kardeşten Crippen, diğer kardeşlerini de bulmak için yıllar içinde birkaç kez girişimde bulunsa da başarılı olamamış. Boro'nun şansı biraz daha yaver gitmiş ve ayrı kaldığı kardeşlerine daha önceden ulaşmış.Crippen’in annesi ile yaşadığı ve Boro’nun ise 6 aylıkken diğer 4 kardeşiyle birlikte devlet tarafından, evlat edinilmeleri için bir programa yerleştirildiği ifade edildi. 

Kaynak: DHA