Koronavirüse yakalanıp atlatan sağlıkçı Mike Schultz'un 6 haftada yaşadığı değişim şoka uğrattı

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan sıkı tedbirler ve kısıtlamalar, hafta hafta kontrollü sosyal yaşam kapsamında kaldırılıyor. Ancak virüsün öldürücülüğü ve hayatları olumsuz şekilde etkileyen hali ortadan kalkmış değil. ABD San Francisco'da yaşanan bir olay, koronavirüsün halen ne derece etkili olduğunu ortaya koydu ve hafife alınmaması gerektiğini bizlere hatırlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 10:11
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 10:12
Koronavirüse yakalanıp atlatan sağlıkçı Mike Schultz'un 6 haftada yaşadığı değişim şoka uğrattı

Covid-19, dünyada genelinde en çok canı ABD'de aldı ve virüs şu ana kadar dünyada 5 milyon kişiye bulaştı. 5 milyon kişi arasından tespit edilenlere göre de 324 bin insan hayatını kaybetti. Yaşamlarımızı A'dan Z'ye değiştiren ve olumsuz etkisini her yerde hissettiren koronavirüs ABD'de sağlık çalışanı olan Mike Schultz'u da 6 hafta içerisinde neredeyse 'yok etti'. Benzetme biraz ağır olsa da, Mike Schultz'un paylaştığı fotoğraflardan ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılmış olacak...

Haber ile ilgili metin girin!.

Koronavirüsün ortaya çıkıp yayılmaya başladığı ilk günlerde, hastalıktan en çok etkilenen kısmın yaşı yüksek olan insanlar olduğunun altı çizilmişti. Ancak ABD San Francisco’da bir hemşire olan Mike Schultz'un 6 haftada yaşadıkları, virüsün her yaş aralığındaki insan için son derece yıkıcı olduğu ortaya kondu. 

Hemşire olan Mike Schultz, koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu hastanenin yolunu tutmak durumunda kaldı. Ve 6 haftalık yıkıcı süreç de böylece başladı. Bu arada hatırlatmakta fayda var: Schultz'un, hastaneye gitmeden önce herhangi bir hastalık belirtisi de yoktu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

6 hafta boyunca hastanede kalan ve tedavi gören Mike Schultz, bu zaman zarfında yaşadığı değişim ise görenleri şok içerinde bıraktı. 43 yaşındaki hemşire Mike Schultz, 86 kilo olarak girdiği hastaneden, 63 kilo olarak çıktı. 

 Instagram hesabından fotoğrafını paylaşan Schultz, “6 hafta boyunca ventilatörde ya da entübe şekilde olmanın ne kadar kötü olabileceğini herkese göstermek istedim. Diğer birçok şeyin yanı sıra COVID-19, zatürreyle birlikte akciğerlerimin kapasitesini azalttı. 8 haftadan uzun bir süre boyunca ailemden ve arkadaşlarımdan uzaktaydım” dedi.