Koronavirüse yakalandığını düşünüp hastanenin yolunu tuttu gerçek başka çıktı

39 yaşındaki Şahabettin Demir, evinin bahçesinde odun kırıyordu. Aniden rahatsızlanan Şababettin Demir, ateşlendi ve şiddetli bir ağrı hissetmeye başladı, apar topar hastanenin yolunu tuttu. Koronavirüsten şüphelenen Demir, hastanede gerçeğin bambaşka olduğunu öğrendi. 

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2020 12:14
Değiştirme Tarihi: 07.04.2020 14:12

Van'ın Erciş ilçesinde evinin bahçesinde odun kırarken aniden rahatsızlanan Şahabettin Demir (39), yüksek ateş ve şiddetli ağrı nedeniyle gittiği hastanede, kendisini zehirli bir böceğin ısırdığını öğrendi. Corona Virüs salgını nedeniyle büyük korku yaşadığını belirten Demir, hastaneden geldikten sonra çalıştığı yerde yaptıkları aramada akrebe rastladıklarını söyledi.

İlçenin Kışla Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk babası Şahabettin Demir, önceki gün evinin bahçesinde odun keserken aniden rahatsızlandı. Ateşi yükselen ve ayağında şiddetli bir ağrı hisseden Demir, Corona Virüs salgını nedeniyle endişelenip, yakınlarına haber verdi.

Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Demir'in muayenesinde Corona Virüs belirtilerine rastlanmadı. Doktorlar Demir'e, ayak bileğindeki şişlik ve kızarıklıktan yola çıkarak kendisini zehirli bir böceğin ısırdığını söyledi.

Doktorun yazdığı ilaçları alıp evine dönen Demir, ailesiyle birlikte çalıştığı yerde yaptıkları aramalarda akrebe rastladı. Şahabettin Demir, Corona Virüs nedeniyle endişe duyduğunu belirterek, "Bahçede çalışırken aniden ateşim yükseldi ve titremeye başladım.Corona Virüsten dolayı da büyük endişe duydum. Ancak doktorlar, bunun bir böcek sokmasından kaynaklanmış olabileceğini söyleyince sevindim. Şimdi ilaçlarımı alıyorum ve kendimi iyi hissediyorum, Corona Virüs olmadığım için de çok mutluyum." dedi.