Koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı Ömer Söker doğum gününde hayatını kaybetti

Hatay Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli 42 yaşındaki hemşire Ömer Söker, 32 gün önce yakalandığı koronavirüse doğum gününde yenildi. Söker'in dün toprağa verildiği öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2020 16:26
Değiştirme Tarihi: 02.12.2020 16:26
Koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı Ömer Söker doğum gününde hayatını kaybetti

10 gün önce durumu kötüleşen ve Ankara Şehir Hastanesi'ne nakledilen Söker'in evli ve 3 çocuk babası olduğu ifade edildi. 

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, acı haberle ilgili sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Hambolat, '“İl Sağlık Müdürlüğü personellerimizden, Hatay Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık personeli Ömer Söker kardeşimiz vefat etmiştir. Sağlık camiamızın başı sağ olsun. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Ömer Söker’in ağabeyi Murat Söker de sosyal medya hesabından kardeşinin doğum gününde hayatını kaybettiğini bildirerek, şunları ifade etti.

“42 yıllık yoldaşım, arkadaşım, kardeşim Ömer Söker hastanede görev yaparken Covid-19 virüsünün etkisiyle hastalanmış, hastalıkla 32 gün boyunca mücadele ettikten sonra doğum günü olan 1 Aralık günü hayatını kaybetmiştir. Hayatı boyunca ilkeli, dürüst, düzgün bir yaşam için gayretli olduğuna şahit olduğum kardeşim Ömer, üstlendiği kamu görevini yürütürken çalışkan ve gayretliydi. Milletine, ümmetine ve insanlığa hizmet şuuruyla hareket eder, görevini yaparken kendini millete, ümmete ve insanlığa karşı sorumlu hissederdi. Görevini yaparken hastalandı ve öldü. Hukuken olmasa da hükmen şehit oldu. Allah rahmetinden mahrum bırakmasın.”