Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Son dakika haberine göre, koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump'ın son durumlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Donald Trump'ın doktoru Sean Conley, Başkan Trump'ın yorgun ancak keyfinin yerinde olduğunu dile getirdi. Conley ayrıca, Regeron isimli bir şirketin geliştirdiği 8 gramlık 'antikor kokteyli' tedavisinin de Başkan Trump'a uygulandığını, herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadıklarını da ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2020 00:09
Değiştirme Tarihi: 03.10.2020 00:09
Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama Beyaz Saray tarafından yapıldı. Trump'ın Regeron isimli şirketin geliştirdi antikor kokteyli haricinde çinko, D vitamini, famotidin ve günlük aspirin takviyesi aldığını da kaydeden Conley, "Trump bugün öğleden sonra itibarıyla yorgun ancak keyfi yerinde. Trump'ın durumu bir uzman grubu tarafından takip ediliyor ve başkan ve eşi Melania Trump'a sonraki aşamalar hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz." dedi.

Conley, Trump'ın eşi Melania Trump'ın da hafif öksürüğü ve baş ağrısı olduğunu aktararak, Trump ailesinin diğer bireylerinin Kovid-19 testinin "negatif" çıktığını da sözlerine ekledi. 

Trump ve eşi Melania Trump Kovid-19'a yakalanmıştı

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu gece First Lady ve benim Kovid-19 testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: AA