Koronavirüse karşı Çin'den yeni uygulama: Çin, öğrencilere ateş ölçen bileklik dağıtıyor

Dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınına ilişkin alınan tedbirler ile ilgili yeni ve son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Çin'den gelen bilgilere göre salgınla mücadele kapsamında yeni bir karar alındı. Edinilen son dakika bilgilerine göre Çin'de her öğrenciye ateş ölçen bileklikler dağıtılıyor. Ateşi 37.2'yi geçen öğrenciler hemen polise bildirilecek.

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2020 10:43
Değiştirme Tarihi: 17.05.2020 10:43
Koronavirüse karşı Çin'den yeni uygulama: Çin, öğrencilere ateş ölçen bileklik dağıtıyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla dünya genelinde çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. Beijing Daily gazetesinden edinilen son bilgilere göre Çin'de tam 5 okulda salgın ile mücadele kapsamında öğrencilere ateş ölçen bileklik dağıtılıyor

Ateş ölçen bileklikler sayesinde okul idareleri ve aileler çocuklarının beden ısılarını anlık olarak görebilecek. Öğrencilerin ateşinin 37.2 dereceyi geçmesi durumunda hemen polise haber verilecek.

Uygulanan bu karar ilişkin Beijing Daily’ye isim vermeden konuşan bir öğretmen, “Bir fittness bilekliğine benzeyen bu cihazın 24 saat takılmasını tavsiye ediyoruz” dedi. (BBCTürkçe)