Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Gaziantep'te tüm etkinlikler 15 gün yasaklandı

Koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle Gaziantep'te 15 gün boyunca tüm etkinlikler yasaklandı. Valilikten yapılan açıklamaya göre yasak 15 Ağustos ile 30 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 14:14
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 14:14
Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Gaziantep'te tüm etkinlikler 15 gün yasaklandı

Koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artarken, bazı illerde vaka artış oranı diğer illere göre çok daha fazla seyrediyor. Yetkililer, bu konuda sık sık uyarı yapmasına rağmen halen birçok kişi maske ve sosyal mesafe kuralını hiçe sayabiliyor. 

Öte yandan vaka artışının yaşandığı iller arasında Gaziantep de bulunuyor. Valilik, bu kapsamda yeni bir adım atarak ildeki tüm etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu. 

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

"İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (siyasi partilerin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı genel kurul ve toplantılar ile Devlet kurum ve kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan programları kapsamında gerçekleştirilebilecek etkinlikler ve valimizce izin verilenler hariç) tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, seminer, yardım toplama faaliyetleri vb. her türlü eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. Maddeleri hükmü gereğince 15 Ağustos 2020 - 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında (15) gün boyunca, genel asayiş ve kamu düzenin korunması için Valilik Makamı'nın oluru ile yasaklanmıştır."