Koronavirüs testi için sırada bekleyecek insan kiralıyorlar: Saati 636 TL

Koronavirüs vaka sayıları ve can kayıpları, son haftalarda bir hayli yüksek seyrediyor. Belirtisi olan ya da koronavirüse yakalandığını düşünen insanlar da bunun cevabını öğrenebilmek için test merkezlerine gidiyor. Ancak test merkezlerinde yoğunluk yaşanabiliyor ve bu durum da uzun kuyrukların oluşmasına neden olabiliyor. Ancak buna da bir çözüm bulunmuş gibi... Salgınla birlikte hayata geçirilen bir uygulama, Kovid-19 testindeki yoğunluk için kuyrukta kendi yerlerine bekleyecek kiralık insan buluyor. 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 10:36
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 10:36
Koronavirüs testi için sırada bekleyecek insan kiralıyorlar: Saati 636 TL

TV100'de yer alan habere göre, ABD'de koronavirüs testi uygulamalarında yoğunluğa karşı kuyrukta kendi yerlerine sıra beklemesi için insan kiralanıyor.

İddialara göre kentte yaşayan zengin kesim, test yaptırmak için sırada kendileri adına bekleyecek insanları kiralamaya başladı.

Kiralama işlemi bir uygulama üzerinden gerçekleşirken, bazı yerel sakinler saatte 80 dolara (yaklaşık 636 TL) kadar ücret talep edebiliyor. Bu uygulamaya gelen tepkiler sonrası yetkililerin bir adım atmayacağı merak konusu...