Koronavirüs tehlikesi sürerken İstanbul’da toplu taşımalardaki yoğunluk dikkat çekti

Türkiye genelinde koronavirüs ile mücadelenin devam ettiği ve evde kal çağrılarının yapıldığı bu kritik günlerde bu sabah İstanbul'da toplu taşımada çekilen görüntüler şaşkınlığa sebep oldu. Toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk görenlerin dikkatini çekti.

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2020 11:36
Değiştirme Tarihi: 07.05.2020 11:36
Koronavirüs tehlikesi sürerken İstanbul’da toplu taşımalardaki yoğunluk dikkat çekti

Koronavirüs ile mücadele önlemleri kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda uygulanmaya çalışılan ‘seyrek oturma’ düzeni sürdürülürken sabah ve akşam saatlerinde bazı hatlarda yoğunluk görülüyor. Bu sabah Beylikdüzü’nden gelen metrobüse Avcılar'dan saat 07.00 sıralarında binilerek Merter’e kadar metrobüs ile buradan da otogara kadar metro ile yolculuk sırasında yoğunluk dikkat çekti.

KİRAZLI-YENİKAPI HATTI ÇOK YOĞUN

Beylikdüzü’nden gelen metrobüste genelgeye uygun olarak iki yolcu koltuğundan biri boş bırakılırken, ayakta bulunan 14 yolcuya ek olarak, Avcılar’dan 3 yolcu daha bindi. Ayakta yolculuk yapan yolcuların sayısı Merter’e kadar inen ve binenlere rağmen 18 oldu. Atatürk Havalimanı’ndan gelerek Yenikapı yönüne giden metroda otogara kadar ayakta yolcular olmasına rağmen, buradan Kirazlı yönüne giden ve ters yöndeki Kirazlı-Yenikapı hatlarında da  yoğunluk olduğu görüldü. Özellikle kapı önlerinde ‘Sosyal mesafe’ye uyulmadığı göze çarparken, Yenikapı yönündeki yolculukta ayakta yolcu sayısı koronavirüs günleri öncesini aratmadı.

DHA