Koronavirüs tedbirleri kapsamında minibüslerde yeni dönem!

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'Yeni normalimiz bu' diyerek açıkladığı Kontrollü Sosyal Hayat kurallarına ilişkin minibüslerde yeni bir dönem başlayacak. Buna göre artık ücret uzatma dönemi artık tarihe karışacak. Vatandaş, ücreti kendisi verip, para üstünü kendisi alacak. İşte o detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 11:58
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 11:58
Koronavirüs tedbirleri kapsamında minibüslerde yeni dönem!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün itibariyle toplamda 1.5 milyon testin yapıldığı, iyileşen hasta sayısının 106 bin olduğu, toplam vakanın 150 bine yaklaştığı ve vefat sayısının da 4 bini geçtiği ülkemizin koronavirüs tablosunda Kontrollü Sosyal Hayat adıyla yeni kuralların geçerli olacağı yeni bir hayat yaşanacağını açıklamıştı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşımada da yeni kararla alınmaya başlandı. Otobüsler dışında ikincil ulaşım alternatifi olarak kullanılan minibüslerde yeni bir dönem başlayacak. Minibüs ücretini yolcunun verdiği, para üstünü de şoförün yolcuya uzattığı dönem artık geride kalıyor. Yeni dönemde her yolcu ulaşım ücretini kendisi verip, para üstünü de kendisi alacak. Şoförler, hijyen kurallarına uygun hareket edecek ve mutlaka maske kullanacak.

Minibüslerde bir kişilik koltuklara 1, 2 kişilik koltuklara 1, 4 kişilik koltuklara 3 kişi oturacak şekilde yolcu alınabilecek.  Yolculuk boyunca maske çıkarılmayacak.