Koronavirüs tedbirleri kapsamında Erzurum'da da maskesiz sokağa çıkmaya yasak getirildi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası insanların en büyük korunma yöntemlerinden biri maske takmak oldu. Sağlık bakanlığının uyarıları sonrası valiliklerin aldığı kararlar ali 34 ilimizde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Erzurum Valisi de yaptığı açıklamayla şehirlerinde de maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu. Böylece maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayısı 35 oldu.

Yayınlanma Tarihi: 23.05.2020 17:27
Değiştirme Tarihi: 23.05.2020 17:27
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Erzurum'da da maskesiz sokağa çıkmaya yasak getirildi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye'deki etkisini azaltmaya başlasa da devlet tedbirleri elden bırakmıyor.

VALİ MEMİŞ AÇIKLAMA YAPTI

Bayram boyunca sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Türkiye'de vatandaş da kendi tedbirlerini almaya çalışıyor. Devlet de bu tedbirlerin kontrolünü sıkı tutmaya çalışıyor. Daha önce 34 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Bu illere Erzurum da eklendi. Erzurum Valisi Okay Memiş yaptığı açıklama ile şehirlerinde maskesiz şekilde sokağa çıkmanın yasaklandığını belitti. Böyylece maske takmadan sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayısı 35'e yükselmiş oldu. Bu yasakların ne zaman kalkacağı ile ilgili henüz resmi bir bilg ibulunmuyor.

İŞTE O ŞEHİRLER

Erzurum ile birlikte Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmış durumda.