Koronavirüs şüphesiyle test yapıldı, sonuç negatif çıkmasına rağmen halen karantinadalar

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Aydınlık Mahallesi'nde kronik akciğer hastası olan 72 yaşındaki Ayşe Şahin, geçtiğimiz cumartesi günü rahatsızlanarak hastaneye götürüldü. Tomografisi çekilen Ayşe Şahin'in belirtileri koronavirüsü işaret ediyordu. Ancak PCR testi 3 gün sonra negatif çıktı. Şahin ile temaslı olduğu belirtilen 19 yakınına ise evlerinde karantinada kalmaları söylendi. Filyasyon takip sistemine dahil edildikleri için, risk olmamasına rağmen evlerinden çıkamayan Şahin ailesi, uygulamanın sona erdirilmesi için çağrıda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 15:51
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 15:51
Koronavirüs şüphesiyle test yapıldı, sonuç negatif çıkmasına rağmen halen karantinadalar

72 yaşındaki akciğer hastası Ayşe ŞAhin, rahatsızlanması üzerine akrabaları tarafından hastaneye götürüldü. Koronavirüs şüphesi ile test yapılan kadın, hastalığı kapmış olma ihtimaline karış filyasyon sistemine de dahil edildi. Şahin'in yanı sıra 19 yakını da filyasyon sistemine dahil edildi ve 3 ayrı evde 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Aradan birkaç gün geçti ve Ayşe Şahin'in test sonucu negatif çıktı. Şahin ve ailesine sonuç iletilmesine rağmen sisteme dahi edien 14 kişinin izolasyon şartı sonlandırılmadı. 

Yetkililer, filyasyon takip sistemine kayıtları yapıldığı için 19 kişinin yaşadığı 3 ayrı evde 14 gün izole edildiğini ifade etti. Test sonucunun negatif çıkması nedeniyle bu kişilerin durumunun görüşüleceğine dikkat çeken yetkililer, bu süreçte ailelerin ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.

Kaynak: DHA