Koronavirüs sonrası miyofasiyal ağrı sendromuna yakalanan 8 yaşındaki Toprak hayatını kaybetti

Koronavirüse yakalanan ve virüsü yenen 8 yaşındaki Toprak Kılınç, hastalık sonrası gelişen miyofasiyal ağrı sendrom (MAS) sebebiyle hayatını kaybetti. Batman'da görevli olan doktor anne Gülsüm Kahveci Kılınç ve doktor baba Şenol Kılınç, bu haber sonrası yıkıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2021 13:47
Değiştirme Tarihi: 05.06.2021 13:47
Koronavirüs sonrası miyofasiyal ağrı sendromuna yakalanan 8 yaşındaki Toprak hayatını kaybetti

Batman'da görev yapan anestezi uzmanı Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç ve dahiliye uzmanı Dr. Şenol Kılınç’ın oğulları Toprak Kılınç, geçen ay Covid-19’a yakalandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Toprak, tedavisinin ardından koronavirüsü yendi ancak 4 hafta sonra bölgesel kas-iskelet sistemi ağrısı olarak bilinen miyofasiyal ağrı sendromu gelişti. Adana'daki hastanede tedaviye alınan Toprak, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün yaşamını yitirdi. Ölümüyle ailesinin büyük üzüntü yaşadığı Toprak Kılınç, memleketi Samsun'un Atakum ilçesinde toprağa verilecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan doktor çiftin meslektaşları, sosyal medyadan yayımladıkları mesajlarla Toprak’ın acı haberini duyurdu. Kılınç çiftinin meslektaşı olan bir doktor, paylaşımında, "Siz hala 'oyun' deyin, 'Yok böyle bir şey' deyin. Maskesiz gezin, pozitif olup, durumunuzu gizleyin, 'Bana bir şey olmaz' deyin. Biliyor musunuz ikisi de doktor sınıf arkadaşlarımın oğullarını kaybettik. Neden mi? Covid-19 enfeksiyonu sonrası gelişen MAS sebebiyle. Toprak daha 8 yaşındaydı. Ben bile bu acıyla kavrulurken anne babasını düşünemiyorum. Arkadaşlarım doktor Gülsüm Kahveci Kılınç ve eşi doktor Şenol Kılınç’a Rabbimden büyük bir sabır ve metanet diliyorum" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: DHA