Koronavirüs sebebiyle Rusya'da mahsur kalan Rus gelinler Türkiye'ye çağrıda bulundu

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan koronavirüs salgını her ülkeyi olumsuz etkiledi. Salgından en fazla etkilenen ülkelerden biri de Rusya oldu. Salgın sebebiyle Rusya'da mahsur kalan Rus gelinler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi ve Türkiye'ye eve dönmek istiyoruz çağrısında bulundular.

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2020 14:50
Değiştirme Tarihi: 17.05.2020 14:50
Koronavirüs sebebiyle Rusya'da mahsur kalan Rus gelinler Türkiye'ye çağrıda bulundu

Dünyayı etkisi altına alan ve hala devam eden koronavirüs salgınından önce gittikleri Rusya'da mahsur kalan Türkler ile evli Rus kadınlar Türkiye'ye geri dönmek için yardım bekliyorlar.

Çektikleri video ile  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım isteyen Rus gelinler Cumhurbaşkanına hitaben yaptıkları konuşmada “Bize çifte bayram sevinci yaşatın" dedi.

Antalya'da okuyan Aisun Mamedova, “Ben üniversite öğrencisiyim. Eğitimim 15 Haziran'da başlayacak. O yüzden Türkiye'ye gitmek istiyorum, Antalya'ya" dedi.

Kucağındaki 3 aylık çocuğuyla yardım isteyen Aytan Asadov da, “Koronavirüs nedeniyle Rusya'da kaldık. Türkiye'ye, eve dönmek istiyoruz ama Türkiye bizi almıyor. Babamız kaldı Türkiye'de. Türkiye'den rica ediyorum, bize yardım edin. Eve dönmek istiyoruz ve çocuklarım da babalarını görmek istiyor" diye konuştu.

Dina adlı Rus gelin de Azra adlı çocuğuyla birlikte, “Biz Türkiye'den yardım bekliyoruz. Lütfen hasretimizi sona erdirin. Bize çifte bayram sevinci yaşatın. Cumhurbaşkanı'mız bizim sesimizi duysun. Çok rica ediyoruz ve çok teşekkür ederim" dedi.

DHA