Koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika kararı: Aşı olmayanlara sokağa çıkma yasağı geliyor

Koronavirüs salgınıyla mücade dünya genelinde sürüyor.  Uzmanlar koronavirüse salgınına karşı en etkili silahın aşı olduğunu her defasında vurguluyor. Edinilen son dakika bilgilerine göre Avusturya’da koronavirüse karşı iki doz aşı yaptırmayanlara sokağa çıkmaya yasağı getirilmesi gündeme geldi. Ülkede salgının başından beri kaydedilen en yüksek vaka sayısına dün ulaşıldı.

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2021 18:29
Değiştirme Tarihi: 12.11.2021 18:29
Koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika kararı: Aşı olmayanlara sokağa çıkma yasağı geliyor

Avusturya artan koronavirüs vakaları karşısında önlem almaya çalışırken, Başbakan Alexander Schallenberg ülke genelinde uygulanması düşünülen sokağa çıkma yasağının artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

TEMEL İHTİYAÇLARA İZİN VERİLECEK

“İnsanların 3’te 2’si tereddüde düşenler yüzünden acı çekmemeli” diyen Schallenberg, aşı olmayan kişilerin evlerinden sadece işe gitmek, yemek almak ve egzersiz yapabilmek için çıkabileceğini söyledi.

VAKADA REKOR SAYIYA ULAŞILDI

Avusturya’da dün koronavirüs vakalarında yeni bir rekora imza atıldı.

Ülkede salgının başından beri kaydedilen en yüksek vaka sayısına 11 bin 975 kişi ile ulaşılırken, Avusturya Koronavirüs Komisyonu bu artış karşısında uyarılarda bulunarak, önlemlerin artık ciddi bir zorunluluk haline geldiğini belirtti. 

İHA

İlgili Sayfalar: Playlist