Koronavirüs salgınını yenen Singapur'da sinekten bulaşan Deng humması salgını yayılmaya başladı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra yayılan koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor. Bununla beraber koronavirüs salgınını yenmeyi başaran bir ülke de var. Singapur koronavirüs salgınını yendi ama şuan bambaşka bir salgın ortaya çıktı. Edinilen son dakika bilgilerine göre Singapur'da sinekten bulaşan Deng humması salgını yayılmaya başladı.

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2020 15:20
Değiştirme Tarihi: 03.07.2020 15:20
Koronavirüs salgınını yenen Singapur'da sinekten bulaşan Deng humması salgını yayılmaya başladı

Koronavirüs salgınım başladığından beri 44 binden fazla koronavirüs vaka sayısı olan ve alınan sıkı önlemlerler sadece 26 kişinin koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybettiği Singapur'da yeni bir salgın ortaya çıktı.

Singapur Ulusal Çevre Ajansı 14 binden fazla deng humması hastalığına yakalanan kişinin tespit edildiğini duyurdu.Sıcaki nemli ve tropikal bölgelerde tespit edilen deng hummasının sivrisineklerden bulaştığı söyleniyor. Belirtilerinde ise yüksek ateş, baş ağrısı, eklem ve kas ağrısı görülüyor. Yetkililerin ise “Sadece bu hafta 1.468 deng humması vakası tespit edildi. Üç haftadır vaka sayısı 1000’in üzerinde seyrediyor. Bu 1468 vaka Singapur’da tespit edilen en yüksek haftalık vaka sayısı anlamına geliyor” dedi. (Sözcü)