Koronavirüs salgınında Brezilya'da en yüksek vaka artışı kayıtlara geçti

Koronavirüs salgını dünya genelinde hala devam ediyor ve koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı da artıyor. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm ülkeleri vurdu. Koronavirüs salgınının yeni merkez üssü olarak gösterilen Brezilya'da en yüksek vaka artışı kayıtlara geçti. Koronavirüsten en çok etkilenen bir diğer ülke ABD'de ise vaka sayısı 1.7 milyona ulaştı.

Yayınlanma Tarihi: 29.05.2020 12:12
Değiştirme Tarihi: 29.05.2020 12:12
Koronavirüs salgınında Brezilya'da en yüksek vaka artışı kayıtlara geçti

Koronavirüs salgını dünya genelinde hala etkisi sürdürüyor. Worldometers’ın verilerine göre dünya genelinde hastalığa yakalanan kişi sayısı 5.9 milyonu aştı. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenler ise 362 bini aştı. 

Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan koronavirüs salgınında vaka artışının en fazla yaşandığı ülkelerden biri konumuna gelen Brezilya'da tablo giderek ağırlaşıyor. Son 24 saatte Brezilya'da yeni tanı konan kişi sayısı resmen rekor kırdı. Brezilya'da vaka sayısı bir günde 26 bin 417 arttı. Son üç gündür 1000 ve üzerinde kişi de hayatını kaybetti.

ABD'de ise koronavirüs tablosu gittikçe kötüleşiyor. Ülkede 21 bin 760 yeni corona virüsü vakası tespit edilirken, hastalığa yakalanan toplam kişi sayısı 1.7 milyon oldu.