Koronavirüs salgını nedeniyle 4 ay evde kaldı, yeğenin düğünü için 1 saat dışarı çıkınca virüs kaptı

Ankara'da yaşayan 46 yaşındaki Yavuz Yazıcı, koronavirüs salgını sonrası eşinin kronik rahatsızlık yaşaması nedeniyle 4 ay boyunca evde kendini karantinaya aldı. Bu süre boyunca alışverişe bile kendisi çıkmayan Yavuz Yazıcı, yeğeninin düğününe 'ayıp olur' düşüncesiyle katılma kararı aldı. Düğünde 1 saat kalan Yazıcı, oyunlara ve halaya dahil olmadan sadece takısını takıp evine geçti. 11 Temmuz'da yaşanan olay sonrası Yavuz Yazıcı'ya koronavirüs bulaştığı tespit edildi.

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 12:20
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 12:20
Koronavirüs salgını nedeniyle 4 ay evde kaldı, yeğenin düğünü için 1 saat dışarı çıkınca virüs kaptı

Ankara'da eşi kronik rahatsız olan Yavuz Yazıcı, koronavirüs salgını sonrası 4 aylık izole bir hayat yaşadı. 11 Temmuz günü yeğenin düğününe katılan Yavuz Yazıcı, 1 saat kaldığı düğünde koronavirüs kaptı. Hastanede 1 ay tedavi gören ve ardından sağlığına kavuşan Yavuz Yazıcı, kendisiyle birlikte gelin damat ve 100 kişide koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

Yavuz Yazıcı yaşadıklarını şöyle anlatıyor:  

*"Bu süreçte alışverişi bile arkadaşlarım yapıyordu. Ama 'yeğenimin düğününe katılmazsam ayıp olur' düşüncesiyle düğüne gittim. Sadece 1 saat kaldık, koronavirüse yakalandık. Çok şükür, erken fark ettim ve yine kendimi karantina altına alarak eşime bulaştırmadım.

*Öğrendiğim anda çok üzüldüm 'eşime bulaşır' diye. 100 günü aşkın süre evde kaldım ama emeğim çöp oldu. Düğünde sadece oturdum, halay bile çekmedim. Sadece hediyemi takmak için kalktım daha sonra da ayrıldım.

*Ara ara maskemi çıkardığımı hatırlıyorum. Düğünde benimle birlikte gelin, damat ve 100 kişinin testi pozitif çıktı. Lütfen insanlar düğünlere katılmasın, cenazelere gitmesin.

*Düğünde hastalığa yakalanan ve hala yoğun bakımda tedavi gören akrabalarımız var"

Kaynak: DHA