Koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktor Yi Fan eski haline döndü

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı alarma geçirdi. Çin'de Yi Fan isimli bir doktorun koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişmişti. Virüs nedeniyle karaciğerinde hasar meydana gelen doktor tedavi sonrası virüsü yendi ve ten rengi normal rengine döndü.

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 09:26
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 09:26
Koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktor Yi Fan eski haline döndü

Koronavirüs salgınına yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor eski haline döndü. 8 Ocak'ta koronavirüse (Covid-19) yakalanan ve iki aylık tedavinin ardından koronavirüsü yenen Doktor Yi Fan’ın, virüsün karaciğerde hasar oluşturması sonrası değişen ten renginin normal rengine döndüğü belirtildi.

Çin yerel medyasında yer alan habere göre, Fan, koronavirüs tedavisi sürecinde kendisine yardımcı olan ünlü bir solunum uzmanı ve Çin Mühendislik Akademisi başkan yardımcısı Wang Chen’in yerel bir hastanede bir etkinliğe katıldığını duydu. Etkinlikte Chen’i ziyaret eden Fan'ın 'ne kadar iyileştiğini göstermek' için maskesini çıkardı. Fan’ın ayrıca, Chen’e hayatını kurtardığı için minnettarlığını ifade etmek için bir demet çiçek verdi. O anlar amatör kamerayla kayda alındı.