Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti

Vuhan'da koronavirüse yakalanıp ten rengi değişen doktor Hu Weifeng, hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi gören doktor, 4 aydır hastanede tedavi görüyordu. Koronavirüsün ortaya çıkıp dünyaya buradan yayıldığı belirtilen Vuhan'da uzun süreden sonra koronavirüs kaynaklı ilk ölüm olarak doktor Hu Weifeng kayıtlara geçti. 

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 13:15
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 13:15
Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti

Koronavirüsün ortaya çıkıp dünyaya yayıldığı nokta olarak kabul edilen Vuhan'da bir doktor, aylar önce koronavirüse yakalanarak tedavi altına alınmıştı. Tedavi sırasında ten rengi değişen Hu Weifeng isimli doktor, günlerdir süren yaşam mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu. 

O günkü görüntüsüyle dünyayı bir hayli ürküten doktorun ölümü Çin medyasında da geniş yer buldu. Wuhan Merkez Hastesi doktorlarından olan Hu Weifeng, 17 Nisan'dan bu yana koronavirüs kaynaklı ölümün gerçekleşmediği Çin'de, uzun süre sonra hayatını kaybeden ilk isim oldu. 

BİR DOKTORUN DAHA TEN RENGİ DEĞİŞMİŞTİ

Koronavirüs salgının çok hızlı ilerlediği günlerde, doktor Hu Weifeng'in yanı sıra Kardiyolog Dr. Yi Fan'ın da ten rengi değişmişti. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, konuyla ilgili yaptığı o günkü açıklamada  "Koronavirüs yoğun bakıma girdiğinizde tüm sisteminizi etkileyebiliyor. Bu bağlamda belki de o kişilerin karaciğer fonksiyonuna eklendiği için safra birikimine bağlı cilt renklerinde değişiklik olmuş olabilir" demişti.

DHA