Koronavirüs hastasından tükürük satın alıp eski patronunu öldürmeye çalıştı! Şimdi de...

Adana'da oto galericisi olan İbrahim Ünverdi isimli kişi, sattığı araç için 215 bin lira ödeme aldı ve bu parayı ofise götürmesi için çalışanı Ramazan Ç.'ye verdi. Ramazan Ç. parayı alıp ortadan kayboldu. İbrahim Ünverdi'nin iddiasına göre Ramazan Ç., koronavirüs hastasından tükürük satın alarak, içeceğine karıştırıp onu öldürmeye çalıştı. Ramazan Ç. ayrıca eski patronuna, '"Seni virüsle öldüremedim ama kafana sıkacağım" şeklinde tehdit mesajları attı. İbrahim Ünverdi'ye, savcılıktan koruma kararı çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 09:19
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 09:19
Koronavirüs hastasından tükürük satın alıp eski patronunu öldürmeye çalıştı! Şimdi de...

Adana'da geçtiğimiz yıl eylül ayında otomobil satıp 215 lira alan İbrahim Ünverdi, bu parayı çalışanı Ramazan Ç'ye verdi. Ramazan Ç. parayla birlikte ortadan kayboldu. Aradan birkaç gün geçti ve işyeri sahibi Ünverdi, Ramazan Ç.'ye ulaştı. Ramazan telefonda, 'tefeciye borcum vardı, ona verdim' deyip kapattı. Ünverdi, başka bir personelinden, Ramazan Ç.'nin bir koronavirüs hastasından tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi. Bu iddiaya şaşıran Ünverdi, "Ben hayatımda böyle bir öldürme tekniği görmedim" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu yaşananların basına yansımasına çok sinirlenen Ramazan Ç., daha da sinirlendi ve Ünverdi'ye tehdit yağdırmaya başladı. Ünverdi de soluğu tekrar Adana adliyesinde aldı ve Ramazan Ç. hakkında ‘öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehdit’ suçlarından şikayetçi oldu.

'SENİ VİRÜSLE ÖLDÜREMEDİM AMA KAFANA SIKACAĞIM'

Savcılığın koruma talebi istediğini söyleyen İbrahim Ünverdi, Ramazan Ç.’nin olayın basına yansımasıyla daha çok üstüne geldiğini belirterek, "Bana, 'Seni virüsle öldüremedim. Kafana sıkacağım' şeklinde mesajlar atıyor. Keşke beni virüsle öldürmeye kalkışacağına, bu dediğini yapsaydı. Annem ve babamın kronik hastalığı var. Beni koronavirüs hastası yapmaya çalıştığında aileme, çevredekilere bulaştırabilirdim. Kafama sıksa, sadece ben ölürdüm. Bu kadar şeytanlık düşünmeye ne gerek vardı. Durmadan beni öldüreceğini söylediği mesajlar atıyor. Çok şükür koruma verdiler ve Ramazan Ç.’yi de arıyorlar. Eminim ki açtığım davadan da emsal bir karar çıkacaktır" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

TÜRKİYE GENELİNDE BÖYLE BİR DAVA SÖZ KONUSU DEĞİL'

Ramazan Ç. hakkında gerekli başvuruların yapıldığını aktaran Ünverdi’nin avukatı Semih Nazik ise "Müvekkilim ve ailesi korku içerisinde. Bu davadan emsal bir karar çıkmasını bekliyoruz. Ülke genelinde bu zamana kadar böyle bir dava söz konusu olmadı. Korona hastasından alınan tükürüğü, müvekkilime içirmeye çalışması öldürmeye teşebbüstür. Bu nedenle kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanmasını temenni ediyoruz. Tehdit mesajlarıyla ilgili de gerekli beyanlarda bulunduk ve koruma kararı aldırdık" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

'KENDİM VE ÇOCUKLARIMIN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM'

Olayın ardından evden dışarı çıkmaya korktuğunu anlatan Ünverdi’nin eşi Dilek Ünverdi de hem kendisi hem de çocuklarının hayatından endişe ettiğini ifade etti. Dilek Ünverdi, "Bu adamın nereden karşımıza çıkacağını bilmiyoruz. Perdelerimiz kapalı bir şekilde oturuyoruz. Bu kişinin yakalanmasını istiyorum. Cezasını çeksin ki ben ve çocuklarım özgür bir şekilde evimizden çıkabilelim. Eşimi işe gönderirken hem balkondan hem de pencereden bakıyorum. Yaptığı onca şeyden sonra bize tehdit mesajları atması daha da korkuttu. Adaletin yerini bulmasını istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA