Koronavirüs hastası yaşlı kadın kaçırıldığını sandı, ortalığı karıştırdı

Karabük'ün Eflani ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Zehra Taraş'ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Hasta nakil servisi ile evine bırakılmak istenen yaşlı kadın, kaçırıldığını sanıp araçtan inerek kaçtı. Polis ekipleri Taraş'ı yol kenarında beklerken bulurken, polis oğlunun telefonda kendisini ikna etmesi üzerine hasta nakil servisine bindirilerek evine bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 11:03
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 11:03
Koronavirüs hastası yaşlı kadın kaçırıldığını sandı, ortalığı karıştırdı

Karabük'te rahatsızlanınca Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran Zehra Taraş'a burada yapılan test sonucu koronavirüs pozitif olduğu belirlendi. Durumu iyi olan ve tedavisinin evde devam etmesi kararlaştırılan Taraş, gece Eflani'deki evine bırakılmak üzere hasta nakil servisine bindirildi. Safranbolu’ya gelindiği sırada aracın durdurulmasını isteyen Taraş, inip kaçtı.

İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler çevrede yaptığı araştırmada yol kenarında beklerken bulduğu Zehra Taraş ile görüştü. Zehra Taraş, polislere kaçırıldığını söyledi.

Polis ekipleri Taraş ile görüşürken, bu sırada İstanbul’da polis olarak görev yapan oğlu telefonla aradı. Oğlunun ikna ettiği Zehra Taraş, hasta nakil servisine bindirilerek Eflani’deki evine götürüldü.