Koronavirüs daha bitmeden yeni felaket! O ülkede 300 kişi hastaneye kaldırıldı...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını henüz bitmemişken, Hindistan'da başlayan gizemli bir hastalık nedeniyle 300 kişi hastaneye kaldırıldı. Yetkililer hastalığın tespitiyle ilgili araştırma yapmaya başladıklarını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 10:22
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 10:22
Koronavirüs daha bitmeden yeni felaket! O ülkede 300 kişi hastaneye kaldırıldı...

Dünya genelinde yayılmış olan koronavirüs salgını henüz etkisini yitirmezken, aşı çalışmalarına hız verildi. Birçok ülke ikinci dalga nedeniyle alınan sıkı tedbirlere geri dönmek zorunda kaldı. Bu durum insanlarda tedirginlik yaratırken, Hindistan'dan gelen haberler korkuya yol açtı.

HASTALIK BELİRLENEMEDİ

Hindistan'ın güneydoğusundaki Andra Pradesh eyaletinde bulunan Eluru kentinde hafta sonu henüz belirlenemeyen bir hastalıktan dolayı 300 kişi hastaneye kaldırıldı. Yetkililer, hastalığın tespitiyle ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

KORONAVİRÜS TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI

Hastaneye başvuranların mide bulantısı, bilinç kaybı ve göz yanmasından muzdarip oldukları açıklandı. Hastaneye başvuranlara koronavirüs testi yapıldığı ve tamamının negatif çıktığı belirtildi.

"BAZILARI TİTREYEREK KRİZE GİRDİ"

Eluru Devlet Hastanesi'nden bir yetkili The Indian Express gazetesine yaptığı açıklamada, "Başta çocuklar olmak üzere, kendilerini iyi hissetmediklerini söyleyerek hastaneye gelenler gözlerinde yanma olduğunu belirttikten sonra aniden kusmaya başladı ve bazıları titreyerek krize girdi" dedi.Hindistan'da 'gizemli bir hastalık' nedeniyle 300 kişi hastaneye kaldırıldı

KAN ÖRNEKLERİ ALINDI

Yetkililer, ilk etapta şikayetlerin şebeke suyundan ya da hava kirliliğinden kaynaklandığından şüphelendiklerini ancak yapılan ilk incelemelerde hastalığın nedeninin bu iki etkenden olmadığının anlaşıldığını söyledi. Andra Pradesh eyaletinin Sağlık Bakanı Kali Krishna Srivinas, hastalardan kan örneklerinin alındığını ve laboratuvara gönderildiğini açıkladı.

"BU GİZEMLİ BİR HASTALIK"

Srivinas, "Yetkililerin hastaneye başvuran kişilerin yaşadıkları bölgelerde yaptıkları incelemenin ardından şebeke suyunun kirlenmesi ve hava kirliliği gibi etkenleri saf dışı bıraktık. Bu, gizemli bir hastalık ve neden kaynaklandığını laboratuvar incelemesinin ardından anlayabileceğiz" dedi.Muhalefetteki Telugu Desam Partisi, olayla ilgili soruşturma açılmasını talep etti ve şebeke suyunun kirlenmiş olabileceğini öne sürdü.