Koronavirüs aşısı olanların sayısı 900 bine ulaştı

14 Ocak'ta başlayan aşılama çalışmaları sürüyor. Aşılamanın altıncı gününde, CoronaVac aşısı olanların sayısı 900 bini aştı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2021 15:16
Değiştirme Tarihi: 19.01.2021 15:16
Koronavirüs aşısı olanların sayısı 900 bine ulaştı

CoronaVac aşısı olanların sayısı 900 bini geçti. Ankara Şehir Hastanesi'ndeki 130 aşı uygulama odasında, kendilerine aşı hakkı tanımlanan ve randevu verilen sağlık görevlileri aşılanıyor. Sağlık çalışanlarının aşılanması için de yarın son gün. Huzurevleri, engelli ve bakımevleriyle, 90 yaş üstü vatandaşların da aşılamasına ise bugün başlandı. 

Aşı uygulamasının ilk dozunu yaptıran sağlık çalışanlarından diş hekimi Muhammed Emin Başer, aşı olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Aşılamada da öncelikli olarak sağlık çalışanlarının bulunması bizleri ayrıca mutlu etti. Tüm vatandaşlarımızın bu süreçte Kovid-19'a karşı aşılanarak bu mücadelede bizlerle olmasını temenni ediyorum" açıklamasını yaptı. 

Kovid-19 Yoğun Bakım Servisi'nde hemşire olarak çalışan İpek Kara da kendilerinin öncelikli olarak aşılarını yaptırdıklarını belirterek, herkesin aşılarını yaptırmalarını istedi. Kara, "Biz sağlık çalışanları doğrudan hastalarla temasta olduğumuz için ilk olarak aşılandık" dedi. 

(AA)