Koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika gelişmesi: Üretime başlandığı duyuruldu

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı günden itibaren koronavirüs salgınının önüne geçmek için çeşitli tedavi yöntemleri ve aşı çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs aşısı ile ilgili güzel bir haber ilaç şirketi AstraZeneca'dan geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre Oxford Üniversitesi'nde bilim insanlarıyla ortak çalışma yapan AstraZeneca şirketi koronavirüs aşısı için üretime başlandığını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2020 14:38
Değiştirme Tarihi: 05.06.2020 14:41
Koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika gelişmesi: Üretime başlandığı duyuruldu

Dünyada koronavirüs salgını hala devam ediyor ve vaka sayısı dünya genelinde 6.7 milyonu geçti. Koronavirüse karşı aşının ne zaman bulunacağı da merakla beklenen konuların başında geliyor. Konuyla ilgili önemli bir açıklama ilaç şirketi AstraZeneca’dan  geldi.

AstraZeneca koronavirüs aşısı için Oxford Üniversitesi'nde bilim insanlarıyla ortak bir çalışma yaptığını ve koronavirüs aşısı için üretime başlandığını duyurdu. 

Henüz aşının başarılı olup olmadığının kanıtlanmadığı vurgusu yapıldı ancak şirket buna rağmen geliştirme sürecinin devam ettiğini duyurdu. 

Şirketin CEO’su Pascal Soriot, BBC’ye açıklamalarda bulunarak Eğer şu an dozları üretmeye başlamazsak aşının etkili olduğu ortaya çıktıktan sonra gelecek talebe karşılık veremeyiz” ifadelerini kullandı.

Pascal Soriot ayrıca “Olabildiğinde hızlı olmak istiyoruz. Elbette bu kararın riskleri de vardır fakat bunlar finansal risklerdir. Bu finansal risk aşının işe yaramaması durumunda olur. Öyle bir durumda bütün materyaller aşılar ve üretilen her şey çöpe gider” açıklamasında bulundu. (Sözcü)