Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş açıklama: Aşı yakın zamanda bulunmayacak

Koronavirüs aşısını bulmak için dünya genelinde salgın ortaya çıktığından beri çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Peki, koronavirüs aşısı bulundu mu? Koronavirüs aşısı ile ilgili yeni gelişmeler neler? Bu sorulara cevabı eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine verdi. Haseltine yaptığı son dakika açıklamalarında koronavirüs aşısının yakın zamanda bulunamayacağını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 13:27
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 13:27
Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş açıklama: Aşı yakın zamanda bulunmayacak

Koronavirüs salgını ortaya çıktığından beri virüsün yayılımını önlemeye çalışmak ve tedavisi bulabilmek için çeşitli çalışmalar dünya çapında devam ediyor. Salgın ortaya çıktığından beri "koronavirüs aşısı ne zaman bulunacak?", "Koronavirüs aşısı bulundu mu?" gibi sorular herkesin merak ettiği konuların başında geliyor. Koronavirüs aşısı ile ilgili en çarpıcı çıkış eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine'den geldi. 

Dr. William Haseltine koronavirüs aşısının bulunması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayarak koronavirüs aşısının yakın bir zamanda bulunamayacağına değindi. 

Öte yandan Haseltine; şuan için alınacak en etkili önlemin sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak olduğununda sözlerine ekledi.