Koronavirüs aşısı için gönüllü olmuştu... Gazeteci Kemal Öztürk koronavirüse yakalandı

Habertürk yazarlarından gazeteci Kemal Öztürk, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Gazeteci Kemal Öztürk, gönüllü olarak koronavirüs aşısı olduğunu ifade etmişti. 

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 10:23
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 10:23
Koronavirüs aşısı için gönüllü olmuştu... Gazeteci Kemal Öztürk koronavirüse yakalandı

Gazeteci Kemal Öztürk, bugünkü yazısında koronavirüse yakalandığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde 3. faz aşı çalışmaları için gönüllü olan Kemal Öztürk, yaşanan süreci de köşesinde anlattı.

15 Aralık 2020 günü koronavirüs testi yaptırdığını, 16 Aralık'taki sonuçlara göre testinin negatif çıktığını ifade eden Kemal Öztürk, 17 Aralık günü de birinci doz aşıyı olduğunu belirtti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

2 gün boyunca yan etki görmeyen Kemal Öztürk, aşı olduktan 3 gün sonra hafif baş ateş, baş ve kas ağrısı yaşadığı için teste tabi tutulduğunu söyledi. 

22 Aralık günü koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyleyen Kemal Öztürk, sağlık durumunun iyi olduğunu ancak ilk doz aşı olduktan sonra koronavirüse yakalandığı için ikinci doz aşıyı olamayacağını dile getirdi. Öztürk, “aşının işe yaramadığı” gibi spekülasyonlara neden olmak istemediğini yazdı.