Koronavirüs aşılamasında yeni safhaya geçildi! Sağlık çalışanlarının eşleri aşılanıyor

Sağlık Bakanlığı'nın aşılama takvimine göre, sağlık çalışanlarının eşleri, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde aşılanmaya başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2021 13:16
Değiştirme Tarihi: 13.05.2021 13:16
Koronavirüs aşılamasında yeni safhaya geçildi! Sağlık çalışanlarının eşleri aşılanıyor

Sağlık çalışanlarının eşleri, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde aşı randevularını alıp sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırıyor.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde aşı olan sağlık çalışanı eşi Kemal Kılıç, aşı olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Salgınla mücadelede aşının büyük öneme sahip olduğunu belirten Kılıç, "Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından bayramın ilk gününde randevumuzu aldık ve aşımızı olduk. Bir nevi bayram tatlısı gibi oldu. Bu süreçte sırası gelen herkesin aşı olması gerekli. Halkımızın bu konuda duyarlı olması lazım." dedi. 

Bir başka sağlık çalışanının eşi İlkay Parti ise sağlık çalışanlarının salgın sürecinde fedakarca çalıştığını dile getirdi. Kendilerine bu hakkın tanınmasının ardından randevu alıp aşısını olduğunu aktaran Parti, "Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Kurallara uyarak salgını yeneceğiz." diye konuştu. 

(AA)