Korona virüsü dünyaya yayan ilk insan bulundu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 1,5 yıldır devam eden yeni tip korona virüsün ilk görüldüğü insan ortaya çıktı. ABD'de bulunan bir üniversite, dünya üzerindeki ilk korona virüs hastasını bulduğunu duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 19.11.2021 17:08
Değiştirme Tarihi: 19.11.2021 17:08
Korona virüsü dünyaya yayan ilk insan bulundu!

ABD'nin önde gelen kurumlarından Arizona Üniversitesi'nde görevli Dr. Michael Worobey, yeni tip korona virüs salgınıyla ilgili bilimsel bir analiz hazırladı. Worobey, salgının çıkış noktasını buldu.

İLK KORONA VİRÜS HASTASI BULUNDU

Dünyanın önde gelen bilim-teknoloji dergilerinden Science'ta yayınlanan kapsamlı araştırma ile birlikte Worobey, ilk korona virüs hastasını bulduğunu açıkladı.

İlk korona hastasının Wuhan'daki canlı hayvan pazarında deniz ürünleri satan bir kadın olduğunu ifade eden Worobey, "Pazarcının Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile bağı vardı ve hastanedeki ilk hastaların verilerine baktığımızda salgının o bölgede çıktığı görülüyor" diye konuştu.

"CANLI HAYVAN PAZARINDA BİR KİŞİ"

Verileri inceleyen ve kariyerini de virüs evrimi üzerine inşa eden Worobey, korona virüsün bir laboratuvarda ortaya çıkmadığını açıkladı. Worobey, "İlk hasta Wuhan'daki canlı hayvan pazarında deniz ürünleri satan bir kişiydi" dedi.

İLK HASTA BURADAN ÇIKTI

Dünya Sağlık Örgütü'nün incelemesinde hatalar olduğunu açıklayan Worobey, "İlk korona virüs hastasının 8 Aralık'ta ortaya çıkan 41 yaşındaki Bay Chin isimli muhasebeci olduğu iddiaları gerçek değil. O, Wuhan'daki hayvan pazarından çok uzaklarda yaşıyordu. Fakat hayvan pazarında tezgahta çalışan ve üç gün sonra hastalanan kadın ilk hasta" ifadesini kullandı.

SALGIN DENİZ ÜRÜNLERİ PAZARINDAN ÇIKTI

Ünlü bilim insanı, "Pazarcının Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile bağı vardı ve hastanedeki ilk hastaların verilerine baktığımızda salgının o bölgede çıktığı görülüyor" iddiasını ortaya attı.

İlgili Sayfalar: Playlist