Korona virüs salgınında son durum nedir?

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyada onlarca ülkeye yayılan koronavirüs salgınından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2020 20:44
Değiştirme Tarihi: 02.03.2020 20:44
Korona virüs salgınında son durum nedir?

Corona virüs son durum merak edilirken, hastalığın tespit edildiği kişi sayısı 89 bin 254'e yükseldi. Bunların 80 bini Çin ana karasında bulunurken 4 bin 335 kişi Güney Kore, bin 694 kişi ise İtalya'da yer alıyor. Koronavirüsün Avrupa'da yayılmasında merkez üs olarak değerlendirilen İtalya'da vaka sayısı giderek artıyor. Şu ana kadar coronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı ise 3 bin 48 olarak açıklandı. 2 bin 803 kişi Çin'de hayatını kaybederken Çin'in ardından en çok ölüm İran ve İtalya'da görüldü. Öte yandan, koronavirüs aşısı için çok kritik bir açıklama yapıldı. İşte, koronavirüs son dakika haberleri...

Dünyayı teyakkuza geçiren corona virüs salgınına ilişkin son dakika haberleri peş peşe geliyor. Covid-19 ismi ile de bilinen salgında vaka ve ölü sayısı giderek artıyor. An itibarı ile dünya genelinde 89 bin 254 kişide koronavirüs tespit edilirken bunların 80 bin 26'sı Çin'de, 4 bin 335'i Güney Kore'de, 978'i ise İran'da bulunuyor. Corona virüsten dolayı hayatını kaybedenlerdeki son durum ise oldukça vahim. Dünya genelinde 3 bin 48 kişinin hayatını kaybettiği salgında, Çin'in ardından en çok ölüm İran, İtalya ve Güney Kore'de gerçekleşti. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülke salgına karşı önlemlerini en üst düzeye çıkarttı.

KORONAVİRÜSÜ AŞISI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Merakla beklenilen koronavirüs aşısı için ise çok önemli bir açıklama yapıldı. ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden corona virüs (Covid-19) aşısı için flaş açıklamalarda bulundu. İşte, son dakika koronavirüsü haberleri;

Koronavirüs (kovid-19) ölüm saçmaya devam ediyor. Ölümcül salgın dünyaya hızla yayılırken tedavisi için tüm ülkeler yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İşte koronavirüs için son gelen açıklamalar...

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden AB'Ddeki Covid-19 (koronavirüs) aşısı çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Trump yaptığı açıklamada 'Beyaz Saray'da büyük ilaç şirketleri ile aşı ve tedavi konusundaki gelişmeler hakkında görüşeceğim. İlerleme katediliyor' ifadelerini kullandı.

AZERBAYCAN'DA KORONAVİRÜS NEDENİYLE EĞİTİME 1 HAFTA ARA VERİLDİ

Azerbaycan'da, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelinde eğitime 1 hafta ara verildi. Azerbaycan Bakanlar Kurulundan yapılan açıklamaya göre, Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kurumlarında 9 Mart'a kadar eğitim-öğretim yapılmayacak, tüm okullar dezenfekte edilecek.

Azerbaycan, koronavirüsün önlenmesi amacıyla İran'la sınır kapılarını 2 haftalığına kapatmıştı. İran'da bulunan ve dönmek isteyen Azerbaycanlılar 4 Mart'ta uçakla ülkelerine tahliye edilecek.Azerbaycan'da, yeni tip koronavirüs tespit edilen 3 hasta bulunuyor.

AVRUPA'DA KOVİD-19 YAYILMAYA DEVAM EDİYOR

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı, Avrupa ülkelerinde giderek artıyor. AA muhabirleri, Avrupa'da en çok etkilenen İtalya başta olmak üzere diğer ülkelerde görülen koronavirüs vaka sayıları ve hastalıkla ilgili gelişmeleri derledi.