Korkutan Manzara!

Korkutan Manzara!

Bolu'da, tarım arazilerinin sulanması ve içme suyu ihtiyacı için kullanılan 24 milyon metreküp su toplama kapasitesine sahip Gölköy Baraj Göleti'nde, yeterli yağış olmadığı için su oranı 6 milyon metreküpe düştü.

Bolu'da, tarım arazilerinin sulanması ve içme suyu ihtiyacı için kullanılan 24 milyon metreküp su toplama kapasitesine sahip Gölköy Baraj Göleti'nde, yeterli yağış olmadığı için su oranı 6 milyon metreküpe düştü.Yaz aylarında tarım arazilerinin sulanmasında ve kentin içme suyu ihtiyacı için kullanılan Gölköy Baraj Göleti'nde su oranı yeterli yağış olmaması nedeniyle düştü.Çevresi yeşil alanlarla kaplı 21 metre derinliğindeki gölette, suların çekilmesiyle birlikte çorak alanlar ve adacıklar ortaya çıktı. Vatandaşlar araçlarıyla suların çekildiği yerlere kadar girdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Göletin 24 milyon metreküp su toplama kapasitesine sahip olduğunu belirten DSİ Bolu Şube Müdürü Abdullah Özüpek, "Yaz aylarında tarlaların sulanması ve kentin içme suyu ihtiyacı için kullanılan suyun çekilmesiyle birlikte göldeki su oranı 6 milyon 121 bin metreküpe kadar düştü. Şu an su sorunumuz yok" dedi. (DHA)
Görüntülenme : 1064 Güncelleme Tarihi: 06/12/2013 14:29:50
Yayınlanma Tarihi: 06/12/2013 12:51:27

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin