Korkunç olay! Ailesini kurtaran babanın kendisi yandı!

Samsun'da yaşanan olayda, bir evde gece vakti yangın çıktı. Ailesinden 5 kişiyi yanmaktan kurtarıp dışarı çıkartan baba, alevler içinde kalarak ağır yaralandı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.11.2020 10:25
Değiştirme Tarihi: 19.11.2020 10:25
Korkunç olay! Ailesini kurtaran babanın kendisi yandı!

Samsun'un Vezirköprü ilçesinin Oruç Mahallesi'nde bir evde çıkan yangında, 52 yaşındaki Halil Doruk ailesini kurtardı. Yangında baba Halil Doruk alevler içinden oğlu Vahit Doruk, eşi Hatice Doruk (61), annesi, Fatma Doruk (74), kızı Cemile Doruk (22) ve torunu 2 yaşındaki Elif'i yanan evden dışarı çıkarmayı başardı. Ancak çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı. Halil Doruk ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'ne sevk edildi.

"BABA YANIYORUZ"

Oğlunun 'baba yanıyoruz' diye bağırdığını anlatan Halil Doruk, "Yatıyorduk. Kalktım eşim de peşimden kalktı. Oğlum ile eşimi dışarı çıkarttım. Kızımla torunumu çıkardım. Ondan sonra da annemi kaldırıp çıkardım. Ailemi kurtarmak için evde hangi odaya gitsem sanki alevler beni peşimden takip eder gibi geliyordu. Ben yandım ama çok şükür ailemi de kurtardım" dedi.

3 YIL ÖNCE DE YANMIŞ

3 yıl önce de ahşap olan evinin elektrik kontağından çıkan yangında tamamen yandığını söyleyen Halil Doruk, "3 yıl önce yanan evimin yerine yenisini yaptırdım. Yeni yaptırdığım evimin borcu daha bitmedi. Evin borcunu ödemek için bir kaportacıda çalışıyorum" açıklamasını yaptı. 

(İHA)