Korku filmi sahnesi gibi: İstanbul'da kargalar 14 yaşındaki çocuğa böyle saldırdı

İstanbul Sultangazi'de, aracın üzerinde duran yavru kargayı kedilerden korumak için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına maruz kaldı. O anlar cep telefonu kamerası ile kayıt altına alınırken, kaçan çocuk yere düşmesine rağmen kargaların saldırısı devam etti. 

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2021 13:30
Değiştirme Tarihi: 04.06.2021 13:30
Korku filmi sahnesi gibi: İstanbul'da kargalar 14 yaşındaki çocuğa böyle saldırdı

Olay, Cebeci Mahallesi'nde meydana geldi. Sokakta bulunan ağaca yuva yapan kargaların yavrusu, yere düştü. Park halindeki otomobilin üstüne çıkan yavru karga, uçamadığı için beklemeye başladı. Yavru kargayı fark eden sokak kedileri de etrafında gezinmeye başladı. Durumu fark eden sokak sakinleri yavru kargaya yardım etmek istedi ancak anne ve baba kargalar yavrularının yanına kimseyi yaklaştırmadı. Sokaktan geçenlere de saldıran yetişkin kargalar, kedilerin de yavru karganın yanına yaklaşmalarına izin vermedi. 

ÇALIŞTIĞI İŞ YERİNE SIĞINDI

Bu sırada sokakta bulunan Yunus Emre Aktaş (14), babası İbrahim Aktaş'ın yavru kargayı bulunduğu yerden almasını söylemesi üzerine yavru karganın bulunduğu araca doğru gitti. Yavru kargayı eline alan Aktaş, yetişkin kargaların saldırısından korunmak için bir binaya girmeye çalıştı. Binanın dış kapı şifresini yaşanan saldırıdan dolayı giremeyen Aktaş, son çare olarak sokaktan kaçmayı denedi. Elindeki yavru karga ile kaçmaya çalışan Aktaş'ın ayağı takıldı. Yere düşen Yunus Emre Aktaş'a yetişkin kargalar saldırmaya devam ederken, yerden kalkan Aktaş koşarak çalıştığı iş yerine sığındı. O anlar ise cep telefonu kamerası ile kaydedildi.