Konya'da süt fabrikasında süt banyosu yapanlar için istenen ceza belli oldu

Konya'da süt toplama merkezinde kaydedilen ve Türkiye'nin günlerce konuştuğu süt banyosu olayıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Olayda yer alan 2 tutuksuz sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Sanıklar hakkında 2 yıldan 15 yıla kadar hapis talep edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 12:38
Değiştirme Tarihi: 22.01.2021 12:38

Konya'da çalıştıkları süt toplama merkezindeki dezenfektan kazanına girerek süt banyosu yapan ve bu anları kaydedip TikTok'ta paylaşan sanık için hazırlanan iddianame kabul edildi. 

Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, tutuksuz yargılanacak iki sanık hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddesi gereğince "İçilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek" suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istendi.

İDDİANAMEDE "SANIĞIN VÜCUDUNU SOKUP SÜTÜN İÇERİĞİNİ BOZDUĞU" VURGUSU

Sanık Emre S'nin vücudunu sokup sütün içeriğini bozduğuna işaret edilen iddianamede, şu tespitlere yer verildi:

"Olay tarihinde şüpheli Uğur T'nin, Emre S'den süt kazanının içine girmesini istediği ve bu şekilde video çekeceğini söylediği, Emre S'nin kazan içine bir miktar sıcak su doldurduktan sonra bir miktar da iş yerinde bulunan sütten eklediği tespit edildi. Emre S'nin ardından üzerinde sadece iç çamaşırlarıyla kazana girdiği, bu esnada Uğur S'nin de video kaydı aldığı, Emre S'nin bir süre sonra kazandan çıkarak içindeki sıvıyı kazanın vanasını açmak suretiyle yere boşalttığı, Uğur S'nin çektiği görüntüleri 'TikTok' isimli sosyal medya platformunda paylaştığı anlaşılmaktadır."

Sanıkların, soruşturma aşamasında verdikleri beyanlarda eylemi "şaka" amaçlı gerçekleştirdiklerini öne sürdükleri de iddianamede yer aldı.