Konya'da feci olay... Yardım çığlıklarına koşan boks antrenörü, bıçaklanarak öldürüldü

Konya'da bir kadının yardım çığlıklarını duyup yardıma koşan 35 yaşındaki boks antrenörü Çumralıgil, 3 bıçak darbesiyle hayatını kaybetti, yanındaki arkadaşı 42 yaşındaki Dündar Kömürcü ise yaralandı. Olayı gerçekleştirdiği belirtilen Fatih Özçiftçi ve olaya karıştığı ifade edilen Yaşar Karadeniz ise tutuklandı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2021 10:49
Değiştirme Tarihi: 27.05.2021 10:49
Konya'da feci olay... Yardım çığlıklarına koşan boks antrenörü, bıçaklanarak öldürüldü

Konya'da yaşayan 35 yaşındaki Orhan Çumralıgil, sigortacılık ve boks antrenörülüğü yapıyordu. Önceki akşam arkadaşı Dündar Kömürcü ile Selçuklu'daki bir arkadaşlarının evlerine misafirliğe gittiler. Aynı apartmanda oturan Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz de, A.B. isimli komşularıyla evde alkol alıyordu.

İddiaya göre Özçiftçi ve Karadeniz, bir süre sonra A.B.’ye tacize kalkıştı. A.B.'nin tepki gösterip, direnmesi üzerine Özçiftçi ve Karadeniz, kadını tekme tokat dövmeye başladı. Saldırganların elinden kurtulan A.B., apartmanın koridoruna çıkıp, yardım çığlıkları attı. Özçiftçi ve Karadeniz de peşinden gelip, kadını koridorda da dövmeye devam etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

ÇIĞLIKLARA KOŞTU

Misafirliğe geldikleri arkadaşlarının evlerinde oturan Orhan Çumralıgil ve Dündar Kömürcü de, gelen çığlık sesleri üzerine koridora çıktı. İki arkadaş, bir kadının, iki kişi tarafından dövüldüğünü görünce müdahale edip kurtarmak istedi. Bu sırada elinde bıçak bulunan Fatih Özçiftçi, Orhan Çumralıgil’i göğsünden, arkadaşı Dündar Kömürcü’yü de karnından yaraladı. Aldığı 3 bıçak darbesiyle kanlar içinde yere yığılan Orhan Çumralıgil’e ilk müdahaleyi çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağılık görevlileri yaptı. Birkaç kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Orhan Çumralıgil, kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Karnından bıçaklanan arkadaşı Dündar Kömürcü de hastanede tedavi altına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Boyun ve göğüs bölgesinde darp izine rastlanan A.B., adlı kadının ilk ifadesinde birlikte alkol aldığı komşuları Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz'in, bir süre sonra kendisine tacizde bulunmak istemeleri üzerine, tepki gösterip, evden ayrılmak istemesi üzerine dövdüklerin, ellerinden kaçıp koridorda da saldırmaları nedeniyle yardım çığlıkları attığını söyledi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Hayatını kaybeden Orhan Çumralıgil, Konya Şehir Hastanesi’nde yapılan otopsisinin ardından dün akşam saatlerinde Musalla Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Fatih Özçiftçi ile Yaşar Karadeniz ise 'kasten öldürme ve yaralama' suçlarından tutuklandı.

Kaynak: DHA