Konserde babasının omuzlarından düşüp ezilen küçük çocuk komaya girdi

ABD’nin Texas eyaletinde bağlı Houston şehrinde düzenlenen Astroworld festivali, 8 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanmıştı. İzdihamda yaralananlar arasında olan 9 yaşındaki küçük çocuk komaya girdi. Ezra Blount isimli çocuk, Texas’taki bir hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2021 16:15
Değiştirme Tarihi: 09.11.2021 16:19
Konserde babasının omuzlarından düşüp ezilen küçük çocuk komaya girdi

Rap şarkıcısı Travis Scott’ın verdiği konserdeki izdihamda ezilerek komaya giren Ezra Blount, izdiham yaşandığı sırada babası Treston’un omuzlarında oturuyordu. Ancak baba Treston kalabalığın oluşturduğu etten duvarın içinde sıkışıp bayılarak yere yığıldı ve 9 yaşındaki küçük Ezra, babasının omuzlarından düşerek ayaklar altında ezildi.

Trajik olayın ardından hastaneye kaldırılan küçük çocuğun beyninde şişme olduğu ve tüm organlarının zarar gördüğü, beyin şişmesinin ise giderek kötüleştiği bildirildi. Çocuğun ailesi, konser alanında yeterince güvenlik önlemi olmadığını ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini söylüyor.

Ne olmuştu?

ABD’li rap şarkıcısı Travis Scott’ın geçtiğimiz Cuma günü Texas eyaletinde verdiği konserde sahneye yaklaşmaya çalışan 50 bin kişi izdihama neden olmuş, olay sonucunda 8 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Hayatını kaybedenler arasında 14 ve 16 yaşında iki çocuk da bulunuyor.

İzdiham sırasında performansını durdurmadığı için sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulan Scott, olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu, kurbanların ailelerine maddi destekte bulunacağını açıkladı.

Houston şehri polis yetkilileri, konserde yaşanan izdihama dair güvenlik ihmali olma ihtimalini araştırmaya devam ediyor.

İlgili Sayfalar: Playlist