Komşusunu döven Halil Sezai Paracıkoğlu yarın hakim karşısına çıkacak

Son dakika haberine göre, Halil Sezai Paracıkoğlu, İstanbul Tuzla'da komşusu 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i darp ettiği iddiasıyla tutuklu bulunduğu davada yarın ilk kez hakim karşısına çıkacak. Halil Sezai hakkında 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı... 

Yayınlanma Tarihi: 29.10.2020 12:05
Değiştirme Tarihi: 29.10.2020 12:05
Komşusunu döven Halil Sezai Paracıkoğlu yarın hakim karşısına çıkacak

15 Eylül 2020 tarihinde komşusu 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i dövdüğü görüntüler gündemde infial yaratan ve ardından tutuklanan şarkıcı Halil Sezasi Paracıkoğlu yarın ilk kez hakim karşısına çıkacak. Tutuklu sanık Paracıkoğlu'nun davası Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

NELER OLMUŞTU?

Olay 15 eylül 2020 tarihinde sabah saat 08.30 sıralarında İstanbul Tuzla'da yaşanmıştı. Şüpheli Halil Sezai ile müşteki Hüseyin Meriç arasında burada tartışma çıkmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamaye yansıyanlara göre,müşteki Hüseyin Meriç'in ifadesine atfen, Halil Sezai'nin elinde odun ile müştekinin ikamet ettiği konuta girerek, "Seni öldürmeye geldim" diyerek tehdit ettiği, müştekiye vurduğu, bunun üzerine koşarak evin dışına çıktığı iddia edildi. Halil Sezai'nin müştekinin evine girdiği yönündeki iddiayı kabul etmediği kaydedilen iddianamede, "Olay günü taraflar arasında gürültü yapma meselesi yüzünden tartışma yaşandığı, bu tartışma esnasında şüpheli Halil Sezai'nin müşteki Hüseyin Meriç'e hitaben elinde bulunan yaklaşık 30 santimlik odun parçası ile tehdit ettiği, küfür ve hakaret ettiği, odun parçası, tekme ve yumruk ile yaraladığı, müştekinin basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı" kaydedildi.

Halil Sezai'nin Hüseyin Meriç'e ait konuta izinsiz bir şekilde, meşru olmayan bir amaç için girdiği, burada kaldığı, ikametin kapısında kapalı konumda bulunan sinekliğe zarar verdiği, Hüseyin Meriç'in dışarıya çıkması üzerine kendisinin de bir süre sonra dışarıya çıktığı kaydedilen iddianamede, şüphelinin, "Alenen hakaret", "Konut dokunulmazlığını ihlal", "Silahla kasten yaralama", "Silahla tehdit" ve "Mala zarar verme" suçlarından 3 yıl 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.