Komşusu tarafından öldürülen Ayşegül Aktürk'e kızından yürek yakan veda: Sözünü tutacağım, her şeyi yapacağım

İstanbul Maltepe, dün yaşanan korkunç olayla sarsıldı. 22 yaşındaki Muharrem E., 2 çocuk annesi 36 yaşındaki Ayşegül Aktürk'e gösterdiği ilgiye karşılık bulamayınca sabah işe giderken yolunu kesip bıçaklayarak öldürdü. Muharrem E. daha sonra aynı bıçakla kendisini yaralayıp canına kıymak istedi. Ağır yaralanan Muharrem E. hastaneye kaldırılırken, talihsiz kadının cenazesi Tokat'ın Zile ilçesinde toprağa verildi. Ayşegül Aktürk, ardından 2 evlat bırakırken, 14 yaşındaki kızı İrem'in, annesinin tabutuna sarılıp söyledikleri herkesin yüreğini yaktı. 

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2020 15:22
Değiştirme Tarihi: 06.06.2020 15:22
Komşusu tarafından öldürülen Ayşegül Aktürk'e kızından yürek yakan veda: Sözünü tutacağım, her şeyi yapacağım

2 çocuk annesi Ayşegül Aktürk Maltepe'de Devlet Hastanesi'nin idari kadrosunda çalışıyordu. Dün sabah ise evden çıkıp işine doğru yola koyulmuştu. Ayşegül Aktürk'ün komşusu Muharrem E., kendisine ilgi gösteriyordu ancak Ayşegül'den beklediği ilgiyi görememişti. İşte Muharrem E. bu nedenle dün sabah saatlerinde kadının yolunu kesip onunla tartışmaya başladı. Tartışma büyüdü, Muharrem yanındaki bıçakla 2 çocuk annesini defalarca bıçakladı. Saldırganın yanında kardeşleri Meryem ve Murat E. de vardı. Onlar araya girmek istedi ancak onlar da yaralandı. Muharrem aynı bıçakla bu sefer kendini yaraladı. Dehşet korkunç boyutlara ulaşmıştı ve olay yerine çok sayıda polis ekibi ve sağlık ekibi dahil oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaralı Ayşegül Aktürk apar topar ambulansa bindirilerek Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Ağır şekilde yaralanmıştı ve yapılan tüm müdahalalere rağmen kurtarılamadı. Saldırgan da kardeşleriyle birlikte hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.

KIZI İREM, 'ANNE GİTME' DİYE AĞLADI


Hastanede otopsisi yapılan Ayşegül Aktürk, memleketi Tokat'ın Zile ilçesine götürüldü. Önce babası Ömer Aktürk'ün evine götürülerek 'helallik' alındı, işte bu sırada Ayşegül Aktürk'ün 14 yaşındaki kızı İrem, annesinin tabutuna sarılarak ağlayamaya başladı ve herkesin yüreğini yakan şu cümleyi kurdu: "Anne sözünü tutacağım. Her şeyi yapacağım"

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayşegül Aktürk'ün cenazesi, Zile Asri Mezarlığına götürüldü ve buradaki cenaze namazanın ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Olayla ilgili konuşan Ayşegül Aktürk'ün kuzeni Murat Çöktü, Ayşegül Aktürk'ün çevresinde çok sevildiğini, namuslu düzgün bir kız olduğunu belirtirken, Muharrem E.'nin bu işi tasarlayarak yaptığını düşündüğünü ifade etti. 

İHA