Koğuş arkadaşını öldürüp, kanıyla duvara lakaplarını yazmışlardı... Müebbet verildi

Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'nde 12 Mart 2019 tarihinde yaşanan korkunç cinayetle ilgili karar belli oldu. Aynı koğuşta, kendisi gibi hükümlü olan 27 yaşındaki Fırat Tuncel'i iple boğarak öldüren, daha sonra da kesici aletle boğazını keserek kanıyla koğuş duvarına lakap yazan 36 yaşındaki Ünsal Ateş ve cinayette kendisine yardım eden 26 yaşındaki Çağrı Yasa'ya müebbet hapis cezası verildi. 

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 14:36
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 14:36
Koğuş arkadaşını öldürüp, kanıyla duvara lakaplarını yazmışlardı... Müebbet verildi

İşlediği cinayet nedeniyle müebbet hapis cezası alan Ünsal Ateş, 12 Mart 2019 günü Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu C-9 koğuşunda birlikte ceza çektiği Fırat Tuncel'i 'eşyalarını' çaldığı gerekçesiyle iple boğarak öldürdü. Tuncel'in boğazını da bıçakla kesen Ünsal Ateş'e aynı koğuştaki Çağrı Yasa da yardım etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yürütülen soruşturma kapsamında bugün duruşmaya katılan 2 sanık, son kez hakim karşısına çıktı. 

Son savunması alınan Ünal Ateş, cinayeti kendisinin işlediğini, arkadaşı Çağrı Yasanın olayla ilgisinin bulunmadığını söyledi. Çağrı Yasa da üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. İfadelerin ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, 2 sanığın müebbet hapis cezasına çaptırılmasına karar verdi.

Müebbet hapis cezası alan Ünsal Ateş, önceki savunmasına cinayeti soğukkanlılıkla anlatıp, boğarak öldürdüğü, meyve bıçağıyla boğazını kestiği Fırat Tuncel’in kanıyla koğuşun duvarına, kendi lakabı olan ’Ateş’ ile koğuş arkadaşı Çağrı Yasa’nın lakabı olan ’Çaki’ yazdığını ifade etmişti.

ÖLDÜRDÜĞÜ GALERİCİYİ GÖMMÜŞTÜ

Çorum’da 2014’te izinli çıktığı cezaevine dönmeyen Ünsal Ateş, buluştuğu galerici arkadaşı Ümit Şahin’i (32) öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çaptırılmıştı. Ateş, gözaltındaki sorgusunda tüfekle vurup öldürdüğü Ümit Şahin'in cesedini boş bir araziye gömüp, üzerine de taşlar koyarak mezar görüntüsü verdiğini söylemişti.

Kaynak: DHA