Kocaeli'de yaşayan müezzin kendisini boynundan bıçaklayan eşini boğarak öldürdü

Kan donduran olay, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde meydana geldi. İlçede müezzin olarak görev yapan şahıs, tartışma yaşadığı ve kendisini boğazından bıçaklayan eşini boğarak öldürdü. Uzun süre yaralı halde evde bekleyen müezzin, daha sonra polisi arayarak işlediği cinayeti itiraf etti. 

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 11:33
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 11:33
Kocaeli'de yaşayan müezzin kendisini boynundan bıçaklayan eşini boğarak öldürdü

40 yaşındaki Z.G., Kocaeli'nin İzmit İlçesi, 28 Haziran Mahallesi Eski İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bir sitede yaşıyordu. Bir camide de müezzin olarak görev yapan Z.G., din görevlisi eşi Özlem G. ile de boşanma aşamasındaydı. İddiaya göre, ikili arasında gece saatlerinde bir tartışma çıktı, tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Özlem G., bu tartışma sırasında eline geçirdiği bıçakla eşi Z.G.'yi boğazından bıçaklayıp yaraladı. Yaralı müezzin, kanlar içerisindeyken eşine saldırdı ve onu boğarak öldürdü. 

Korkunç olay sonrası saatlerce evde öylece bekleyen Z.G., daha sonra polisi arayıp cinayeti işlediğini itiraf etti. 

Sabah saatlerinde ihbarın üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Yaralı halde bulunan Z.G., ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılırken, hayatını kaybettiği belirlenen Özlem G. de Kocaeli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Öte yandan, Z.G. ve Özlem G.’nin daha önce de kavga ettikleri ve Özlem G.nin eşinden şikayetçi olduğu öğrenildi.