Kocaeli'de kangal dehşeti: 8 yaşındaki çocuk ölümden döndü, 3 saatte 52 dikiş atıldı

Kocaeli'de geçtiğimiz hafta oynamak için parka giden 8 yaşındaki Batuhan Kurt, kangal cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Vatandaşların uzun süre çocuğu kurtarmak için uğraştığı olayda, 8 yaşındaki Batuhan ölümden döndü. Kurtarılan ve hastaneye kaldırılan Batuhan’ın kafasına 3 saat süren ameliyatta 52 dikiş atıldı.

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 11:26
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 11:26
Kocaeli'de kangal dehşeti: 8 yaşındaki çocuk ölümden döndü, 3 saatte 52 dikiş atıldı

Kocaeli'nin Başiskele ilçesi Yeniköy Sepetlipınar Mahallesi Egemen Caddesi’nde 22 Ekim günü korkunç bir olay yaşandı. Oynamak için parka giden 8 yaşındaki Batuhan, yolda kangal köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin altına aldığı küçük Batuhan’ı gören vatandaşlar hemen yardımına koştu. Vatandaşların 5 dakika süren müdahalesi ile köpek Batuhan’dan uzaklaştırıldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kanlar içinde kalan Batuhan vatandaşlar tarafından olay yerine çağrılan ambulansla Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. 3 saat süren ameliyatta Batuhan’ın kafasına 52 dikiş atıldı. Batuhan’a saldıran köpeğin ise Başiskele Belediyesi tarafından barınağa götürüldüğü öğrenildi. Olayla ilgili polis ekipleri soruşturma başlatıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dehşeti yaşayan 8 yaşındaki Batuhan, olay öncesi ağabeyi Melih'i aradığını, bisikletini bıraktığı sırada köpeğin saldırısına uğradığını belirtti. Siyah bir araba içinden vatandaşın onu kurtardığını söyleyen Batuhan Kurt, bu kişinin yüzünü silip ambulansı da aradığını ifade etti. 

Yaşanan korkunç olay sonrası şikayetçi olduklarını söyleyen baba Hasan Kurt, 'Batuhan taburcu olduktan sonra adli tıp servisine müracaat ettik. Emniyetten geldiler, yine ifadesini aldılar. Adli bir süreç olduğu için biz dava açmak istiyoruz. Zaten emniyetten arkadaşlar direkt savcının önüne dosyanın gideceğini söylediler. O süreci bekliyoruz. Sonuçlanmazsa ben kendim de dava açacağım” diye konuştu.' 

Kaynak: İHA