Kocaeli'de iğrenç olay... Öz yeğenine 10 yıl boyunca istismarda bulundu, baba kabul etmedi!

Kocaeli'de mide bulandıran olay... Öz yeğenine 4 yaşından itibaren 10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan amca F.A.'nın duruşmasında şoka uğratacak anlar yaşandı. Baba C.A., kardeşi F.A.'nın suçlu olmadığını, Adli Tıp Kurumu tarafından kızının 6 yaşından itibaren psikolojisinin bozulduğunun belirtildiği raporu kabul etmediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 14:08
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 14:08
Kocaeli'de iğrenç olay... Öz yeğenine 10 yıl boyunca istismarda bulundu, baba kabul etmedi!

15 yaşındaki E.A., banyoda saatlerce suyun altında kalıp akrabaları gelince de odasına kendisini kilitleyip çıkmıyordu. Sınıfta erkek arkadaşlarıyla da yan yana oturmayan E.A'nın bu durumunu fark eden anne F.A., kızını psikoloğa götürdü. Psikologda hiçbir şey anlatmayan E.A., saçlarını yolup peş peşe intihar girişiminde bulundu. 

E.A. doktor kontrolüne alınmıştı. Geçtiğimiz yıl mart ayında sinir krizi geçirdi ve mide bulandıran olayı burada annesine anlattı. E.A., 4 yaşından itibaren öz amcasının istismarına maruz kaldığını söylemişti. Ve bu durum 10 yıl boyunca devam etmiş.

Şoka uğrayan anne F.A, apar topar amcadan şikayetçi oldu. Amca F.A. öz yeğenine cinsel istismarda bulunma iddiasıyla tutuklandı. Evli ve bir çocuk babası olan F.A. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı.  

'6 YAŞINDAN SONRA RUH SAĞLIĞI BOZULDU'

Davanın 5'inci duruşması bugün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık F.A., SEGBİS bağlantısındaki sorun nedeniyle katılamazken, E.A.’nın babası C.A. ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme başkanı, E.A.'nın Adli Tıp Kurumu ve Aile Görüşme Odaları'nda alınan ifadelerinin de yar aldığı Adli Tıp Kurumu raporunda 'Çocuğun beyanlarına itibar edileceğine ve 6 yaşından sonra ruh sağlığının bozulduğunun' bildirildiğini açıkladı.

Sanık avukatı, rapora itiraz ederken, Aile Görüşme Odaları’ndaki beyanların anlaşılmadığını savundu. Avukat, sanığın tutuklu kaldığı sürenin uzun olduğunu söyleyerek, tahliye talep etti. 

BABA RAPORU KABUL ETMEDİ

Davada müşteki olarak yer alan ve daha önceki duruşmalarda kardeşinin böyle bir şey yapmadığını söyleyerek, kızını suçlayan baba C.A., önceki ifadelerini tekrar ettiğini bildirdi ve Adli Tıp Kurumu raporunu kabul etmediğini söyledi.  

Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu'ndan yeniden rapor alınmasına gerek olmadığına karar vererek, tutuklu sanığın bir sonraki duruşmada SEGBİS ile hazır edilmesini kararlaştırıp, duruşmayı erteledi. 

Kaynak: DHA