KKTC'de dehşet... 14 yaşındaki çocuk, uykudaki anne babasını öldürüp intihar etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen son dakika haberi, herkesi dehşete düşürdü. KKTC Geçitkale'de aile içinde çıkan bir tartışma sonucu 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu annesi ve babasını vurup öldürdükten sonra intihar etti. Cinayetin görgü tanığı ise, yaşananları anlattı. İşte Kıbrıs'taki aile içi cinnet haberine dair ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 11:37
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 11:37
KKTC'de dehşet... 14 yaşındaki çocuk, uykudaki anne babasını öldürüp intihar etti

KKTC, dehşete düşüren bir haberle güne uyandı. Geçitkale'de yaşayan Çobanoğlu ailesinin 14 yaşındaki oğlu Çınar Çobanoğlu, 48 yaşındaki annesi Bengü Çobanoğlu ve 52 yaşındaki emekli astsubay babası İbrahim Çobanoğlu'nu uyudukları sırada vurup öldürdükten sonra, aynı silahla kendisini yaraladı.

Ağır yaralı şekilde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırılan 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu, kurtarılamayark yaşamını yitirdi. 

Yaşanan olay sonrası 18 yaşındaki aile bireyi Eralp Çobanoğlu'nun da Mağusa Polis Müdürlüğü'nde sorgulandığı ifade edildi.

Cinayeti kimin işlediğiyle ilgili çok yönlü araştırma sürüyor. Polis cinayetle ilgili yaptığı incelemelerde evin içerisinde 2 boş kovan bulduğu, olayda kullanılan tabancanın emare olarak alındığı ifade edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Olay yerine çok sayıda polis ekiplerinin sevk edildiği belirtildi. Cinayetlerin baba Emekli Astsubay İbrahim Çobanoğlu'na ait ruhsatlı tabancayla işlendiği öğrenildi. Anne, baba ve çocuğun ölümüne yol açan tabanca, canlı mermiler ve şarjör inceleme yapılmak üzere Balistik İnceleme Şubesi'ne teslim edildi.

Polis kayıp kovanın tespiti için patlayıcı madde dedektör köpeği ile arama yapacak.

GEÇİTKALE'DE YAŞANAN KORKUNÇ CİNAYETİN ARDINDAN POLİSTEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan açıklama şu şekilde,

"08.01.2021 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Geçitkale'de sakin İbrahim Ç.(E-52) ve Bengü Ç.(K-48) ikametgahlarının yatak odası içerisinde tabanca ile vurulmak suretiyle olay yerinde yaşamlarını yitirmişlerdir. Yine aynı ikametgah içerisinde bulunan 14 yaşındaki Çınar Ç. (E-14) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam etmektedir."

CİNAYETİN GÖRGÜ TANIĞI YAŞANANLARI ANLATTI

Geçitkale’deki cinayetin görgü tanığı İbrahim Gamar  aile faciasıyla ilgili yaşadıklarını Yenidüzen gazetesine anlattı. Sabaha yakın saat 03.00 sıralarında evin kapısının şiddetli bir şekilde çaldığını anlatan Gamar, üç kişinin hayatını kaybettiği Çobanoğlu ailesinden büyük oğlan Eralp Çobanoğlu’nun kapıda “Beni kurtarın, beni evinize alın” diye yalvardığını söyledi.

Olay yerine koşan, cinayetin ilk görgü tanıklarından Gamar, yaşadıklarını şöyle anlattı “Sabah 3’ü geçmişti saat. Bizim kapının şiddetli bir şekilde çalındığını duydum. Hanımla beraber koşarak gittik. Ben açtığımda şoka uğradım. Kapımızı ailenin büyük oğlu Eralp çalıyordu. Kapıyı açtık, Eralp ‘Amca koşun koşun kurtarın beni.. Çınar bana ateş etti, koşun bakın kendine de bir şey yaptı galiba’ diyordu… ‘Beni evinize alın’ diyordu. Eralp’i eve aldık. Ben de hemen evlerine girdim. Herhangi bir silah sesi duymadım. Eve girdiğimde çocuğu (Çınar’ı) oturur vaziyette buldum. Hemen 112’yi ve polisi aradım. 03.16’da 112’yi, bir dakika sonra polis karakolunu aradım. Ambulans geldi, ambulans şoförü benden yardım istedi. O ana kadar ben bir şey anlamadım. Anne baba hayatını kaybetmişti ancak Çınar Çobanoğlu hayattaydı. Ben kendisini bulduğumda yatakta oturur vaziyette yere doğru eğilmişti. Ambulans geldiğinde Çınar’ı sedyeye taşıdık, o an onun da vurulduğunu anladım. Çünkü çocuk kanlar içindeydi. Hala inanmak istemiyorum. Şok içindeyim. Ben eve girdiğimde anne ve baba yatak içerisinde ölü vaziyetteydiler” 

Kaynak: DHA