Kızını döven babaya hakimden tepki!

İstanbul’da 15 yaşındaki kızını döven baba savunmasında, “Bir tokat vurmuşum çok mu?” deyince hakim, “Çok” diyerek tepki gösterdi.

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2021 16:16
Değiştirme Tarihi: 02.03.2021 16:16
Kızını döven babaya hakimden tepki!

İstanbul’da yaşanan olayda Hacer G. isimli kadın, 15 yaşındaki kızını döven kocasını polis gelene kadar kaçmaması için odaya kilitledi. Anneye, “hürriyeti yoksun bırakmak” suçundan dava açıldı. Duruşmada savunma yapan anne Hacer G. olay günü eşi Burhan’ın kızı Songül’e küfür etmeye başladığını söyleyerek, “Sonra da bir anda Songül’e vurmaya başladı. Songül de ona vurdu. Benim kendisine saldırma gibi bir durumum yok. Ben onları ayırmaya çalıştım” açıklamasını yaptı. Burhan G.’nin çocuklarını dövmeye devam etmesi üzerine polisi aradığını söyleyen Hacer G., “Polis gelene kadar da kaçmasın diye Burhan’ı odaya kilitledim. Çünkü bizi sürekli dövüp polis gelene kadar kaçıyordu. Bu sefer kaçmasın diye kilitledim” dedi.

HAKİMİN TEPKİSİ 

Duruşmada savunmasını yapan müşteki sanık Burhan G. ise kızının bir anda üstüne saldırdığını anlatarak, “Ben yüzde 70 engelliyim. İşten çıkarıldım. Maddi durumum kötü, 5 çocuğum var bir tokat vurmuşum çok mu?” dedi. Bu konuşma üzerine hakim, “Çok” diye yanıt verdi. İfadesinin sonunda eşiyle barıştığını söyleyen Burhan G., davanın düşmesini istedi. Hacer G.’de barıştıklarını söyleyerek, “Kızım Songül adına da şikayetçi değilim” dedi. Ancak mahkeme babası tarafından darp edilen 15 yaşındaki mağdur Songül G.’nin de dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

(Milliyet)