Kızı annesinin boğazını keserek öldürmüştü! Yıllar sonra yeni trajedi

Türkiye'nin tanınmış cerrahlarından Prof. Dr. Semih Aydıntuğ, Ankara Çankaya'daki evinin balkonunda önceki akşam 23.00 sıralarında etrafa rastgele ateş açmaya başladı. Komşuların ihbarı üzerine çok sayıda polisin müdahale ettiği olay sonrası gözaltına alınan Semih Aydıntuğ, psikolojik sorunları nedeniyle olayı hatırlamadığını, koronavirüs salgını nedeniyle kaybettiği hastalarına ve meslektaşlarına üzülmesinin psikolojisini etkilediğini söyledi. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ ise 2008’de annesi Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki’yi boğazını keserek öldürmüştü.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 09:46
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 09:46
Kızı annesinin boğazını keserek öldürmüştü! Yıllar sonra yeni trajedi

Ankara Çankaya'daki evinin balkonunda önceki akşam rastgele etrafa ateş açan Semih Aydıntuğ, olay yerine gelen polis ekiplerinin ikna çabalarına rağmen bu davranışına devam etti. Daha sonra bölgeye intikal eden Özel Harekat polis ekipleri 7 saatlik ikna çalışması sonrası gözaltına alındı. 

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Aydıntuğ'un aşırı derecede alkollü olduğu, dengesini sağlamakta güçlük yaşadığı kaydedildi. Ekiplerin evde yaptığı aramada 3 pompalı tüfek, bir tabanca ve 300'e yakın tüfek fişeği ile tabanca mermisinin bulunduğu belirtildi. 

Prof. Dr. Semih Aydıntuğ, Emniyet’te verdiği ifadesinde şunları söyledi: “40 yıllık cerrahım, yaşanan olayları neden ve ne şekilde yaptığımı psikolojik sorunlarımdan dolayı hatırlamıyorum. Evde tek başımaydım. Evde bulunan dağcı kazmasıyla, eşyaları kırmaya başladım. Silahla ateş açma olayını ben yaptım, ama yaptığım anı bile hatırlamıyorum. Hiçbir yeri kasıtlı olarak hedef almadım, bunu yaparken kendimde değildim. Psikolojim, son zamanlarda koronavirüs nedeniyle kaybettiğim hastalarım ve meslektaşlarıma üzülmem nedeniyle bozulmuştu. Yaşananlardan dolayı çok üzgün ve pişmanım. Yaşadığım ruhsal bunalımdan dolayı yaşanan bir olay.”

Haber ile ilgili metin girin!.

KIZI ANNESİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜ

Prof. Dr. Aydıntuğ’un kızı Başak Aydıntuğ da 24 Mart 2008’de, annesi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ’u, boğazını keserek öldürmüştü. “Müebbet hapis” cezası alan ve halen cezaevinde bulunan Başak Aydıntuğ, ifadesinde cinayeti bir şahsın yönlendirmesiyle işlediğini belirterek, “Bu şahısla bir süre boğuştuk, boğazım ve vücudumda bulunan yaralar bu sırada oldu. Benim gördüğüm bu kişi bana zarar vermek istemedi. Gördüklerimin ardından yaşamak istemediğimi, ölmek istediğimi söyleyince bu şahıs ‘Rahatlamak için ne istiyorsan yap’ diyerek bana bir bıçak verdi. Bıçakla boğazımı kesmeye çalıştım, ama derine batıramadım. Kan görünce, yapamayacağımı anladım. Ardından banyoya giderek dua etmeye başladım. (Şahıs) Bugüne kadar beni 4 kez cezalandırdı. Sonuncusunu da annemi öldürerek yaptı” demişti.