Kız öğrenci yurdunda yangın paniği

İzmit’in Kadıköy Mahallesi’nde üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunda çıkan yangın, korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2015 16:21
Değiştirme Tarihi: 31.01.2015 16:21
Kız öğrenci yurdunda yangın paniği

İzmit’in Kadıköy Mahallesi’nde üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunda çıkan yangın, korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Yurdun bir odasında başlayan yangında paniğe kapılan iki öğrenci, itfaiye merdiveni ile indirildi. Dumandan etkilenen bir öğrenci de hastaneye kaldırıldı.

Yangın saat 12.30 sıralarında Kadıköy Mahallesi’ndeki Özel Hayat Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun 5’inci katında bulunan odalardan birinde çıktı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangın nedeniyle bu kattaki oda ve koridor dumanla kaplanırken, içerdeki öğrenciler de panik yaşadı. Öğrencilerin büyük bir bölümü aşağıya inmesine rağmen, dumanla kaplı koridora çıkamayan bazı öğrenciler itfaiye merdiveri ile indirildi.

Öğrenciler aşağıda yaşadıkları şokun etkisiyle gözyaşlarına boğulurken, bazıları da telefonlara sarılarak yakınlarına haber verdi. Bu arada dumandan etkilenen bir öğrenci de Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu tamamen söndürüldü. Yangının çıkış nedeniyle ilgili incelemeler sürdürülüyor.

İlgili Sayfalar: Playlist